Zion Williamson.Foto: USA Today / Scanpix
23. jaanuar 2020, 10:17

NBA drafti avavalik tegi võimsa debüüdi

Korvpalliliiga NBA möödunud suve drafti avavalik Zion Williamson tegi öösel debüüdi, kui noormehe koduklubi New Orleans Pelicans kaotas 117:121 San Antonio Spursile. Viimased kolm kuud vigastusega eemal olnud Zion sai 18 minutiga kirja 22 punkti.

19aastase ääremängija matši algus oli rabe, kuid neljandal veerandajal läks Zion hoogu. Noormees viskas järjest oma meeskonna 17 punkti ja sealjuures näitas väga täpset kolmepunktiviske kätt. Mängu võitmiseks sellest siiski ei piisanud.

Suurepärase visketabavusega 18 punkti toonud Williamson võttis lisaks maha seitse lauapalli ja andis kolm resultatiivset söötu. Miinuspoolele võib kirjutada viis pallikaotust.

Zion Williamson on tuntud oma erakordsete füüsiliste parameetrite poolest. Vähem kui kahemeetrise kasvu juures on mängumehe kaal pea 130 kg, aga samas on tal terve liiga üks parimaid hüppevõimeid.