GERD KANTER Tags: Gerd KanterFoto: Martin Ahven
Toimetas Eigo Kaljurand 23. jaanuar 2020 12:00
Neli aastat Eesti Olümpiakomitee asepresidendina tippspordikomisjoni vedanud Tõnu Tõniste teatas eelmisel nädalal, et kandideerib komitee presidendi kohale. Tema tiimiga liitus Gerd Kanter, keda Tõniste näeb tulevase asepresidendina.

"Eelmisel nädalal teavitasin oma osalemisest Eesti Olümpiakomitee presidendi valimistel. Täna on hea meel teatada, et sellel teekonnal on otsustanud minu tiimiga liituda Gerd Kanter, keda soovin näha EOK tulevase asepresidendina," selgitas Tõniste.

"Minu eesmärk Eesti Olümpiakomitee presidendina tegutsedes on kaasata Eesti spordi edendamisse pädevaid valdkonna inimesi, kellega jagame motivatsiooni ja ühiseid väärtusi spordivaldkonna arendamisel," sõnas Tõniste, kes näeb Kanterit väga olulise meeskonnaliikmena.

"Gerd Kanter on silmapaistev inimene, eeskuju ja sportlane, kellega oleme EOKs juba neli aastat tihedalt koostööd teinud. Selle aja jooksul oleme mõlemad tõdenud, et meie töötahe ja eesmärgid Eesti spordi arendamises kattuvad. Näen, et moodustaksime EOK eesotsas tugeva tiimi, kes jõudsalt Eesti spordi käekäigu eest hea seisaks," kirjeldas EOK presidendikandidaat.

Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni juhi Gerd Kanteri sõnul oleks suur au asuda EOK asepresidendi ametikohale. „Eesti spordielu, -poliitika ja seal kaasa löömine on mulle hingelähedane. Sarnaselt Tõnuga soovin, et EOK juhtimises oleks rohkem selgust, arutamist ja otsuste läbimõeldust. Ka koostöös loodud Team Estonia edasiareng, aus sport ja noorte toomine spordi juurde on mulle väga südamelähedased teemad, millega asepresidendina jätkata soovin,“ lisas
Kanter.

Kettaheites olümpiavõitjaks ja maailmameistriks tulnud Gerd Kanter tegutseb alates 2016. aastast EOK sportlaskomisjoni juhi ja täitevkomitee liikmena. 2017. aastal hääletati olümpiavõitja Gerd Kanter Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni liikmeks, kus ta asus juhtima ka sealset sportlaskomisjoni.