Luka Doncic.Foto: AP/Scanpix
24. jaanuar 2020, 09:00

VIDEO | Luka Doncici hea mäng vedas Dallase võidule, LeBron James sai kirja kolmikduubli

Korvpalliliigas NBA sai täna väärt võidu Dallas Mavericks, kes alistas võõrsil Portland Trail Blazersi tulemusega 133:125. Võidumeeskonna parimaks kerkis taas 20aastane Luka Doncic.

Suureskoorilise kohtumise avaveerandi võitis Dallas 45:37, poolajapausiks juhiti 78:63. Kolmanda veerandaja esimeses pooles oli külalismeeskonna edu koguni 25 silma, kuid seejärel lubati Portlandil tagasi mängu tulla. Ohtlikku lähedusse võõrustajaid, kes terve kohtumise vältel vaid korra juhtisid ja sedagi mängu alguses, siiski ei lastud.

Dallase eest sai Luka Doncic võrdlemisi kehva viskepäeva juures kirja 27 punkti, kuus lauapalli, üheksa resultatiivset söötu ja kaks vaheltlõiget. Kristaps Porzingis toetas teda 20 silmaga. Portlandile tõi Damian Lillard 47 punkti ja kaheksa tulemuslikku söötu. Ameeriklasest mängujuht tegi teise järjestikuse superesituse -  eelmises voorus sai ta kirja 61 silma.

Võidukas oli ka läänekonverentsi liider Los Angeles Lakers, kes alistas võõrsil tulemusega 128:113 Brooklyn Netsi. Kodumeeskond asus alguses kohtumist juhtima, kuid seejärel suutsid end külalised koguda, võites avaveerandi 38:35. Poolajaks juhiti viie silmaga, enne viimast veerandaega kümnega, lõpu eel oli korraks vahe juba 25 punkti.

Lakersi parim oli LeBron James, kes sai kirja hooaja kümnenda kolmikduubli. 35aastase ameeriklase tänased näitajad olid 27 punkti, 12 lauapalli ja kümme resultatiivset söötu. Seejuures on neljakordsel liiga väärtuslikemal mängijal hea võimalus järgmises kohtumises mööduda kõigi aegade skooriedetabelis Kobe Bryantist - selleks on vaja Jamesil, kes seni karjääri jooksul kirja saanud 33 626 punkti, visata veel 18 silma.

Täna selgusid ka tähtede mängu algkoosseisu mängijad. Kapteniteks valiti nagu eelmiselgi aastal läänekonverentsis LeBron James, kes kogus enim hääli (6 275 459) ja idakonverentsis Giannis Antetokounmpo (5 902 286). Läänest pääses veel algkooseisu valikusse 20aastane sloveen Luka Doncic (6 111 735), Anthony Davis, James Harden ja Kawhi Leonard. Idast aga Trae Young, Kemba Walker, Joel Embiid ja Pascal Siakam.

Vahetusmängijad selguvad järgmisel neljapäeval.

Tänased mängud:

Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 125:133 (Damian Lillard 47 p, 8 rs - Luka Doncic 27 p, 9 rs)

Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers 113:128 (Kyrie Irving 20 p - LeBron James 27 p, 12 lp, 10 rs)

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 112:124 (Collin Sexton 29 p - Bradley Beal 36 p, 8 rs)