Ott Tänak enne Monte Carlo rallit.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Mart Treial 24. jaanuar 2020 20:45
Valitsevate autoralli maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveoja hooaeg algas karmi avariiga Monte Carlo ralli neljandal kiiruskatsel (vt videot allpool), kuid õnneks jäid mehed terveks."Polnud just selline algus hooajale, mida ootasime, aga õnneks oleme mõlemad tänu turvavarustusele terved. Oleme varsti tagasi!" teatasid nii Tänak kui ka Järveoja sotsiaalmeedia vahendusel. 

Ümmarguselt kolm tundi hiljem potsatas ajakirjanike virtuaalsesse kirjakasti Hyundai pressiteade, kus Tänak tunnistas, et neil olid juba enne avariid mõned ärevad hetked.

"Päeva esimesel kiiruskatsel sattusime musta jää peale ja tegime pirueti," avaldas eestlane. "See oli tõeline Monte Carlo – keerulised ja nõudlikud tingimused. Olen veendunud, et kõigil juhtus midagi. See on sellistes oludes normaalne."

Tänak lisas: "Me alles tutvume autoga. Oleme samm-sammult arenenud, kuid eile õhtul ei suutnud ma kõigest aru saada. Tegime inseneridega kõvasti tööd ja hommikul tundus auto juba palju parem. Olnuks tore pikemalt sõita ja kohanemist jätkata, aga mis teha."

Hyundai rallimeeskond teatas, et eestlased jäävad igaks juhuks hommikuni haiglasse ega tule enam Monte Carlos rajale.

Videod avariist: