VIDEO | Supermängu teinud Westbrook kordas tiimikaaslase rekordit, Antetokounmpo vedas meeskonna Pariisis võidule

Toimetas Mihkel Talivee, 25. jaanuar 2020, 09:47
Giannis Antetokounmpo.Foto: AP/Scanpix
Korvpalliliigas NBA alistas täna Houston Rockets mängujuhi Russell Westbrooki võimsa esituse toel võõral väljakul Minnesota Timberwolvesi tulemusega 131:124.

Tasavägises mängus läks esmalt juhtima kodumeeskond, seejärel pääses ette Rockets, kes teise veerandaja alguseks tegi sisse 13punktilise edu. Poolajapausiks oli vahe kärisenud kolmele silmale ning eelviimasel veerandil haaras Timberwolves korraks eduseisu, mille külalised kiiresti tagasi võtsid. Kuigi pinget jätkus lõpuni, pidas Rockets lõpuni vastu ja sai seitsmepunktilise võidu.

Üleplatsimees oli täna Russell Westbrook, kes tõi võidumeeskonna kasuks 45 punkti, kuus lauapalli ja kümme korvisöötu. Seejuures ei sooritanud tagamängija ühtegi kolmepunktiviset. 31aastane ameeriklane kordas nende numbritega meeskonnakaaslase James Hardeni ja Oscar Robertsoni rekordit: ka neil on kaheksa sellist mängu, kus nad vähemalt 45 silma, viis lauapalli ja kümme resultatiivset söötu kirja on saanud.

Kehv päev oli täna aga Hardenil endal, kelle kontole kogunes mängu lõpuks vaid 12 punkti. Esmakordselt sel hooajal ei tabanud ta kohtumise jooksul ühtegi kaugviset, kuigi saatis kolmesejoone tagant teele kuus viset. Viimasel kahel aastal NBA suurim korvikütt olnud 30aastane Harden alustas tänavust aastat pööraselt, veel detsembris oli tema keskmiseks näitajaks ligi 40 punkti mängus. Nüüd on see "kõigest" 36,1, mis, tõsi, endiselt ülekaalukalt liiga parim näitaja.

Timberwolvesi parim oli kaotusmängus Karl-Anthony Towns 30 silma ja 12 lauapalliga, Andrew Wiggins toetas teda 28 silmaga.

Täna oli võidukas Los Angeles Clippers, kes alistas võõrsil Miami Heati tulemusega 122:117. Pikalt taga olnud külalismeeskond pääses neljanda veerandaja alguses 18 punktiga ette, kuid oleks peaaegu edu maha mänginud.

Clippersile tõi Kawhi Leonard 33 punkti, kümme lauapalli ja kümme resultatiivset söötu. 28aastase ameeriklase jaoks, kes viimases seitsmes kohtumises vähemalt 30 silma kirja on saanud, oli tegu karjääri esimese kolmikduubliga.

Esmakordselt toimus täna NBA mäng Pariisis, kus Milwaukee Bucks alistas Charlotte Hornetsi tulemusega 116:103. Giannis Antetokounmpo oli võidumeeskonna parim 30 punkti, 16 lauapalli ja kuue resultatiivse sööduga.

Tabeliseisud:

Tänased mängud:

Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 103:116 (Malik Monk 31 p - Giannis Antetokounmpo 30 p, 16 lp)

Detroit Pistons - Memphis Grizzlies 112:125 (Derrick Rose 22 p, 8 rs - Jaren Jackson Jr. 29 p, Dillon Brooks 27 p, Ja Morant 16 p, 12 rs)

Orlando Magic - Boston Celtics 98:109 (Evan Fournier 30 p - Kemba Walker 37 p, Gordon Hayward 22 p, 14 lp)

New York Knicks - Toronto Raptors 112:118 (Marcus Morris Sr. 21 p, 10 lp, Damyean Dotson 21 p - Kyle Lowry 26 p, Pascal Siakam 23 p)

Miami Heat - Los Angeles Clippers 117:122 (Jimmy Butler 20 p, 8 lp, 7 rs - Kawhi Leonard 33 p, 10 lp, 10 rs)

Chicago Bulls - Sacramento Kings 81:98 (Zach LaVine 21 p - Buddy Hield 21 p, 8 lp)

Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 124:131 (Karl-Anthony Towns 30 p, 12 lp, Andrew Wiggins 28 p - Russell Westbrook 45 p, 10 rs, Eric Gordon 27 p)

New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 106:113 (JJ Redick 18 p - Nikola Jokic 27 p, 12 lp, 7 rs)

Oklahoma City Thunder - Atlanta Hawks 140:111 (Danilo Gallinari 25 p - John Collins 28 p, Trae Young 26 p, 16 rs)

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 99:103 (DeMar DeRozan 30 p, 8 lp - Devin Booker 35 p, 10 rs)

Golden State Warriors - Indiana Pacers 118:129 (D'Angelo Russell 37 p - T.J. Warren 33 p, Doug McDermott 24 p, Domantas Sabonis 16 p, 10 lp, 8 rs)