Talisport

Segateatesõidu võit läks Prantsusmaale, eestlased esikümnest kaugel (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 25. jaanuar 2020 17:35
Prantsusmaa ankrunaine Julia Simon.Foto: AFP / Scanpix
Laskesuusatamise MK-etapil Sloveenias Pokljukas võttis segateatesõidus võidu Prantsusmaa. Eesti nelik koosseisus Robert Heldna, Raido Ränkel, Johanna Talihärm ja Tuuli Tomingas lõpetas sõidu 19. kohal.

Kui eestlased paarissegateatesõidus tõusid poodiumile, siis segateatesõidus langeti kiiresti kõrgest mängust välja. Avavahetuse lõpetas Robert Heldna 24. positsioonil ja kui Raido Ränkel käis püstitiiru järel kahel trahviringil, siis oli selge, et suurde mängu Eesti nelik ei sekku.

Johanna Talihärm ja Tuuli Tomingas suutsid korraks viimaseks langenud Eesti koondise mõned kohad kõrgemale tõsta. Kaotust võitnud Prantsusmaale oli finišis +7.35,2 ja protokolli saadi 19. koht.

Esikohavõitluses tegid Prantsusmaa, Saksamaa ja Norra vahe järgnevate sisse juba avavahetusega. Sama kolmik jagas ka poodiumikohad. Võit läks Prantsusmaale (Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Justine Braisaz, Julia Simon), kellele järgnesid Norra (+40,6) ja Saksamaa (+1.01,4).

Samal teemal

25.01.2020
ÜLIVÕIMAS: Zahkna ja Oja said MK-etapil teise koha!
18.01.2020
Laskesuusatamine: võimas Prantsusmaa edestas konkurente enam kui minutiga, eestlaste viimane vahetus rajale ei pääsenudki