Korvpall Tags: Martin MüürseppFoto: Martin Ahven
Toimetas Eigo Kaljurand 25. jaanuar 2020 20:40
Tallinna Kalev/TLÜ andis Eesti-Läti korvpalliliigas vapra lahingu tabeli esimesele meeskonnale. Lõunanaabrite klubi Ogre võttis siiski raske 86:84 võidu.

Martin Müürsepa juhendatav Kalev/TLÜ näitas kahes viimases mängus hambaid Eesti-Läti korvpalliliiga suurklubidele VEF ja Kalev/Cramo. Lätlaste vastu võideti poolaeg ja Kalevite derbis juhiti veel 10 minutit enne lõppu, kuid mõlemad mängud kaotati. Sarnase stsenaariumiga läks ka mäng liiga parima meeskonna Ogrega.

Viimane neljandik algas Eesti klubi 67:61 eduseisust. Omakorda 13:2 spurdi teinud Ogre pääses taas juhtima, aga Kalev/TLÜ suutis mängus püsida. Seisult 79:77 tõid võõrustajad viis punkti järjest ja paistis, et võitja on selgunud, ent kolm vabaviset välja teeninud ja need realiseerinud Lips vähendas kaotusseisu ning peagi saatis ta kahest vabaviskest veel ühe läbi korvirõnga, millega oli seis 39 sekundit enne lõppu 84:81 Ogre poolt vaadatuna.

Rinalds Sirsninš suurendas eduseisu viiele punktile, aga kuus sekundit enne lõppu tabas veel Kaido Saks kaugviske. Pärast minutilist mõtlemisaega Ogre järelejäänud sekunditega palli enam käest ei andnud ja lõpusireeni kõlades olid tablool numbrid 86:84.

Karl-Johan Lips oli Kalev/TLÜ parim 24 punkti ja 9 lauapalliga. Ronald McGhee kogus 21 punkti ning Mareks Jurevicus lisas 14 punkti ja 5 lauapalli.

Päeva teises mängus alistas Rapla - Tartu Ülikooli skooriga 90:76.