Marek Niit (paremal).Foto: AP/Scanpix
Kergejõustik
26. jaanuar 2020, 17:52

Marek Niit ületas Rasmus Mägile kuulunud Eesti rekordi (1)

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud talivstel karikavõistlustel püstitas 300 m jooksus uue Eesti siserekordi Marek Niit, kes läbis distantsi 33,55ga.

Eelmine Eesti rekord 33,62 kuulus Rasmus Mägile ja oli joostud ligi kaheksa aastat tagasi.

Võistlusel sündis säravaid tulemusi veel. Märkimisväärne on tänase 300 m jooksu teise koha omaniku aeg: 20aastane Karl Erik Nazarov sai kirja 33,74, mis on kõigi aegade kolmas tulemus.

Meeste 60 m tõkkejooksu võitis Keiso Pedriks isikliku rekordi 7,87ga. Teiseks tuli Johannes Treiel (8,06), kolmanda kohaga pidi leppima Jakob Ristimets (8,10). Kõrgushüppes kordas Eesti U18 siserekordit 15aastane Elisabeth Pihela, kes ületas 1.84. Naiste 60 m jooksus näitas kiireid jalgu Õilme Võro, kes võitis isikliku rekordi 7,44ga.