Colin McRae 2003. aastal oma kopteri roolis.Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 26. jaanuar 2020 22:55
Helikopteriõnnetus nõudis pühapäeval viiekordse NBA meistri, kaks olümpiakulda võitnud Kobe Bryanti elu. Siit ilmast lahkus sadade miljonite iidol ja ühe ajastu parim korvpallur. Leinas on terve maailm, kuid eriti valusaid mälestusi toob õnnetus pinnale ralliringkondades, sest nemad mäletavalt Colin McRae hukku peaaegu 13 aastat tagasi.

Loe Bryanti surmast siit!

Sarnaselt Bryantiga oli McRae ühe põlvkonna nägu – mees, kes oma hulljulguse ja stiiliga lummas miljoneid fänne. Lisaks julgusele oli šotlasel ka kamaluga talenti ning see tõi talle 1995. aastal Subaru roolis kahjuks ainsaks jäänud MM-tiitli.

27 aasta ja 109 päeva vanusena teenitud tiitli toel püsib McRae tänaseni noorima maailmameistriks tulnud WRC-sõitjana. Ott Tänak on 32 aasta ja 12 päevaga nimekirjas 10. kohal.

McRae tippsõitja karjäär lõppes 2003. aasta hooajaga, kuid eelnevalt jõudis legendaarne šotlane ühe aasta Fordi meeskonnas koos sõita ka Markko Märtiniga. Aasta kokkuvõttes teenis Ford teise koha.

Väidetavalt oli McRae valmis, et 2008 teha suur tagasitulek rallimaailma, kuid see jäi ära kõige traagilisematel põhjustel. 15. septembril 2007 tegi kogenud kopteripiloot McRae oma viieaastase poja Johnny ja kahe peretuttavaga lõbusõitu, kui kaotas lennumasina üle kontrolli. Õnnetuses hukkusid kõik pardal viibinud.

Esmane juurdlus õnnetuse lõpliku põhjust ei tuvastanud. Ekspertide sõnul oli võimatu välistada mehaanilist riket, kuid tõenäolisemaks peeti piloodi liiga riskantset sõidumaneeri. 2011. aastal nimetati McRae ametlikult õnnetuse põhjustajaks.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Ka 27. jaanuar 2020 18:38
hobusega kapates võib kaela ära murda,eks see elu ongi üks ohtlik asi,ei jää meist maapeale lõpuks keegi. Elame ja tunneme elust rõõmu kuniks saame.
lugeja 27. jaanuar 2020 09:00
Leinas terve maailm? Ärge pingutage üle. Enamus inimesi ei teadudki teda ilmselt. Ka mina ei teadnud. Teadsid peamiselt ikkagi korvpallifännid.
ka lugeja 27. jaanuar 2020 09:53
Ei pea olema korvpallifänn aga midagi võiks ikka teada, mis maailmas toimub ja kes on mingil alal tegija olnud. Sa muidu Elvis Presley´t või Diego Maradona´t tead? Inglismaa kuningannast või Ronald Reaganist oled kunagi midagi kuulnud?
on 29. jaanuar 2020 00:44
õigus küll, küsisin paarkümmet tuttavat üle selle ne gri tundmise koha pealt- keegi ei tunne sest meil on omal maalgi neid sportlasi keda kõik eestlasedki ei tunne aga see ameerikamaa on ju teispool ookeani ja kui tuhandest mõni tunneb neid bna mängijaid, siis on hästi, et pole vaid mingi nägu plakatil- vähemalt nüüd sai tema tuntuks...küsimus-kas selleks peab surema?? paraku.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS