Anett Kontaveidil polnud kahjuks mängus Simona Halepi vastu palju rõõmsaid hetki.Foto: Reuters/Scanpix
29. jaanuar 2020, 03:09

Ilusa turniiri karm lõpp: Halep ei jätnud Kontaveidile mingit varianti (22)

Tennisist Anett Kontaveit (WTA 31.) kaotas Austraalia lahtiste veerandfinaalis rumeenlannale Simona Halepile (WTA 3.) tulemusega 1 : 6, 1 : 6. Sellegipoolest oli tegu eestlanna elu parima suure slämmi turniiriga.

Mäng algas fantastiliselt, Kontaveit võitis oma servigeimi nulliga. Halep vastas serviässaga ja ehitas sellele samuti kindla servi hoidmise (1 : 1). Järgnes äärmiselt võitluslik maratongeim, mis päädis Halepi murdega. Võib öelda, et rumeenlanna oli saanud oma mängu täistuuridel käima ja sundis Kontaveiti tihti keerulistele löökidele.

Kontaveit jäi viiendas geimi 0 : 40 taha, kuid suutis viigistada. Ent viies murdepall oli Kontaveidile liiast ning teinegi servigeim kadus käest (1 : 4). Eestlanna teenis järgmises geimis oma esimese murdepalli, kuid ei kasutanud seda ära (1 : 5). Halepil näis ükskõik, kas ta servib või tõrjub. Initsiatiiv oli igal juhul tema käes ja see vormus 6 : 1 setivõiduks. Kontaveit ei mänginud otseselt halvasti, kuid vastane oli lihtsalt võimas.

Teine sett jätkus sealt, kus esimene lõppes. Halep jooksutas Kontaveiti, jõudis kohati võimatuna tunduvatele pallidele järele ja võitis geimi geimi järel. Näis, et miski ei suuda rumeenlannat täna peatada. Ei suutnudki. Aga vähemalt sai Kontaveit 0 : 5 seisult veel oma servigeimi kätte ning pikendas pisut lahingut. Halepi vastus oli muidugi kiire ja konkreetne – 6 : 1, 6 : 1 võit viis ta teist korda elus Austraalia lahtiste poolfinaali. Matš kestis vaid 53 minutit.

Mõned statistilised nopped:

• Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli 66, Halepil 78.
  • Kontaveit võitis vaid 48% (15/31) oma esimese servi punktidest, Halep 78% (25/32).
  • Halep lõi viis serviässa ja tegi ühe topeltvea, eestlanna mõlemad näitajad olid nullis.
  • Kontaveit tegi 15 lihtviga ja äralööki, Halep vastavalt 10 ja 12.

Täielikku statistikat näeb siin.

Halep läheb poolfinaalis kokku hispaanlanna Garbine Muguruzaga (WTA 32.), kes alistas veerandfinaalis 7 : 5, 6 : 3 venelanna Anastasia Pavlutšenkova (WTA 30.). Teises poolfinaalis kohtuvad maailma esinumber Ashleigh Barty ja Sofia Kenin.

Enne mängu:

Kontaveit ja Halep mängisid kaks korda aastal 2017, mõlemal juhul võitis kahes setis rumeenlanna.

View this post on Instagram

Fighting my way to the quarterfinals today @australianopen ❤️💥

A post shared by Anett Kontaveit (@anett_kontaveit) on

„Ta on väga järjepidev, mängib kaitses väga hästi ja eksib väga vähe. Samas suudab ta vastaste agressiivseid lööke tagasi enda rünnakuks muuta. Väga raske vastane, kes on edetabeli kõrgel kohal ja slämmidel edukas olnud. Mul mingit suurt pinget seoses mänguga peal pole. Saan oma agressiivset mängu mängida. Olen valmis,“ rääkis Kontaveit järgmisest vastasest.

Halep lisas omalt poolt: „Ma ei teagi, kas oleme varem mänginud. Võib-olla korra. Ta on tugev vastane, aga olen siin, et iga väljakutse vastu võtta. Ma ei mõtle negatiivseid mõtteid. Tahan minna ja anda endast parima.“