Anett Kontaveit.Foto: Reuters/Scanpix
Mart Treial 29. jaanuar 2020 05:34
Tennisist Anett Kontaveit (WTA 31.) kaotas Austraalia lahtiste veerandfinaalis rumeenlannale Simona Halepile (WTA 3.) tulemusega 1 : 6, 1 : 6. Sellegipoolest oli tegu eestlanna elu parima suure slämmi turniiriga.

„Ma ei arva, et mängisin väga halva mängu, aga ma ei leidnud mingit relva tema vastu," sõnas Kontaveit telefonitsi Eesti ajakirjanikele. "Ta oli igal pool kohal ja mängis ise ka uskumatult agressiivselt. Pani mind liikuma ja eksis väga vähe. Vastane mängis supermängu."

Kas väljakul toimunu erines sellest, milleks valmis olid?
"Eks minu taktika oli olla agressiivne ja proovida mängu kontrollida, aga jah, raske on ehk oodata nii head mängu vastaselt. Teadsin, et ta on võimeline superhead tennist mängima, aga jah, miski ei toiminud tema vastu."

Kas olid teises setis mingil hetkel oma saatusega leppinud või pingutasid lõpuni välja?
"Kindlasti pingutasin lõpuni välja."

Mänguliselt, millega oled rahul, millega mitte?
"Ei oska niimoodi asju välja tuua. Ma ei leia, et oleksin midagi väga halvasti teinud. Andsin endast parima. Vastane mängis väga hästi. Ta oli füüsiliselt nii tugev. Mul oli koguaeg tunne, et olen surve all. Mulle tulid punktid ainult väga-väga raskelt."

Tagasivaade turniirile: "Arvan, et oleks imelik, kui ma poleks esimese grand slam'i veerandfinaaliga rahul peale seda, kui ma kolm kuud tagasi ei saanud sörkidagi. Olen väga-väga rahul! Tahan alati võita, aga vastane mängis väga-väga head tennist. Mul ei jäänud midagi kripeldama. Andsin endast parima ja olen superrahul sellega, kuidas olen mänginud ja võidelnud. Tunnen, et mu tennis areneb."

Pingetest: "Kusjuures ma ei närveerinud väga enne mängu. Tõesti tundsin end täiesti okeilt, mul polnud ilmselgelt ka võidukohustust."

Märten Tamla märkis hiljuti, et Nigel Searsi käe all on su mentaalne pool palju paranenud. Kas oled temaga nõus? Kui jah, siis palun kirjelda seda arendamisprotsessi.
"Olen nõus. Arvan, et see on kombinatsioon Nigeli abist ja sellest, et saan ise natuke vanemaks ja kogenumaks. Harjun situatsioonidega ja tean, kuidas olla ja mida teha. Nigelist on muidugi suur abi. Ta on juba mitu korda erinevate mängijatega selle läbi teinud. Tal on mulle väga palju infot anda. Ta saab mind aidata, kuidas mingites olukordades käituda, kuidas paremini toime tulla ja nii edasi. Täpsemalt ma seda ei kirjeldaks."

Järgmisel nädalal näeb Kontaveiti mängimas Tallinnas toimuval Fed Cupi turniiril.