Korvpall

Eesti 3x3 korvpallikoondised kindlustasid koha EMil 

Toimetas Eigo Kaljurand, 29. jaanuar 2020 09:37
Eesti koondis 2018 MMil: (vasakult) Siim Raudla, Joonas Järvelainen, Martin Dorbek, Jaan Puidet ja Maik-Kalev Kotsar.Foto: Robin Roots
Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) otsusega pääsesid 25.-27. juunini Belgias toimuvatele FIBA 3x3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile otsepääsmega 10 riiki. Kaks viimast pääsejat selguvad maikuus Rumeenias ja Iisraelis toimuvatelt kvalifikatsioonidel. Eesti pääses EM-finaalturniirile nii meeste kui naiste arvestuses.

Meestest said FIBA 3x3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile otsepääsme Serbia (eelmise aasta võitja), Belgia (korraldaja) ning FIBA 3x3 reitingutabeli alusel Venemaa, Holland, Prantsusmaa, Rumeenia, Ukraina, Läti, Itaalia ja Eesti.

Samal teemal

Naistest said otsepääsme Prantsusmaa (eelmise aasta võitja), Belgia (korraldaja) ning reitingutabeli alusel Venemaa, Holland, Rumeenia, Ukraina, Läti, Itaalia, Poola ja Eesti.

3x3 korvpalli rahvuskoondiste peatreeneri Siim Raudla sõnul lihtsustab otsepääse finaalturniirile võistkondade komplekteerimist. "Juuni lõpp on ideaalne aeg, mil saame ka saalikorvpallureid kasutada. Loodan koondistesse saada parimad mängijad. Naised, kes teenisid möödunud suvel Euroopa mängudel teise koha, on väga motiveeritud. Eesti esindamine EM-il võiks au asi olla igale sportlasele. Seda enam, et 3x3 korvpall on nüüd ka olümpiaala."

Eesti seni parim tulemus FIBA 3x3 Euroopa meistrivõistlustelt pärineb aastast 2014, kui Rumeenias toimunud turniirilt sai Eesti koondis koosseisus Martin Dorbek, Siim Raudla, Ardi Oja ja Renato Lindmets kokkuvõttes 8. koha.

Samal teemal

05.09.2019
VIIES VEERANDAEG | Pikad hooajad peletasid endise Tartu Rocki palluri 3x3 korvpalli rüppe
01.09.2019
Eesti tänavakorvpallurid eesotsas Martin Dorbekuga teenisid Kanadas ajaloolise turniirvõidu