Maailma esireket pudenes pärast pikka lahingut Austraalia lahtistel konkurentsist (4)

Toimetas Mihkel Talivee, 29. jaanuar 2020, 16:36
Rafael Nadal.Foto: AP/Scanpix
Maailma esireket Rafael Nadali laeks Austraalia lahtistel jäi veerandfinaal, sest ta kaotas täna pika lahingu järel austerlasele Dominic Thiemile (ATP 5.) tulemusega 6:7(3), 6:7(4), 6:4, 6:7(6).

19kordne suure slämmi turniiri võitja juhtis avasetis 5:3 ja 6:5 ning seisul 5:4 juhtis ta geimis 40:30, suutis 26aastane Thiem end raskest olukorrast välja võidelda. Kiires lõppmängus näitas kindlamat mängu juba austerlane.

Teine sett oli samuti tasavägine, seisul 3:2 suutis Nadal esmakordselt vastase servi murda, kuid jäi pärast seda 4:5 kaotusseisu. Kui seis oli Thiemi kasuks 6:5, sai austerlane setivõidule servida, kuid paraku see ei õnnestunud. Taas sai asi lahendatud kiires lõppmängus, kus maailma viies reket kogenud vastasest üle oli.

Kolmandas setis sai suutis Thiem mängida Nadaliga võrdselt seisuni 4:4, seejärel võitis hispaanlane kaks geimi järjest ning suutis sellega ühtlasi vältida matši kaotamist. Neljas sett jäi aga kohtumise viimaseks, sest austerlane oli maailma esireketist kiires lõppmängus üle 8:6. Seejuures sai ta matšivõidule servida kolm korda, viimasel korral see ka õnnestus.

Thiem, kes Prantsusmaa lahtistel kaks korda finaali jõudnud  – ja seejuures mõlemas Nadali paremust tunnistanud  – pääses Austraalia lahtistel esmakordselt poolfinaali. Seni oli tema parimaks tulemuseks olnud neljas ring. Austria tennisisti järgmiseks vastaseks on Alexander Zverev (ATP 7.), kes veerandfinaalis alistas Stanislas Wawrinka (ATP 15.) 1:6, 6:3, 6:4, 6:2. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Novak Djokovic ja Roger Federer.