Kergejõustik

HUVITAV: Ksenija Balta alustab hooaega kõrvalalal – kas sihikul on Eesti rekord? 

Deivil Tserp, 29. jaanuar 2020 17:56
Ksenija Balta.Foto: Stanislav Moshkov
Eesti parim naiskergejõustiklane Ksenija Balta alustab sisehooaega järgmisel teisipäeval Tartus Martin Kutmani mälestusvõistlusel, kus ta osaleb 300 m jooksus.

Legendaarse kergejõustikutreeneri memoriaali korraldustiimi juht Mati Lilliallik ütles täna Õhtulehele, et Balta võtab sihikule Maris Mägile kuuluva Eesti siserekordi 38,51. „Rekordi ületajale on ette nähtud preemia,“ märkis Lilliallik ja lisas, et konkurents on tugev.

Kui mitmekülgne Balta püstitab 300 m jooksus Eesti rekordi, kuulub tema nimele koguni viis meie sisetippmarki. Praegu on 33aastane sportlane nelja rekordi omanik: 50 m jooksus (6,35), 60 m jooksus (7,29), 60 m tõkkejooksus (8,16) ja kaugushüppes (6.87).

Balta harjutas nii detsembris kui ka jaanuaris Lõuna-Aafrika Vabariigis. Andrei Nazarovi õpilase ettevalmistus on sujunud hästi. Põhialal ehk kaugushüppes teeb ta ilmselt esimese etteaste 22. ja 23. veebruaril Tallinnas peetavatel Eesti meistrivõistlustel.

Ideaalis võib Balta hallihooajal tabada kaks kärbest ühe hoobiga: sise-MMi norm on 6.75 ja Tokyo olümpiamängude norm 6.82.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee