Saaremaa võrkpalliklubi.Foto: Robin Roots
30. jaanuar 2020, 00:06

VALUS! Saaremaa jättis Hispaania aegade edukaima klubi vastu kasutamata kaks matšipalli ning sai kaotuse

Saaremaa võrkpalliklubi jäi CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaali avakohtumises Hispaania klubile CV Almeria kodusaalis alla väga valusal kombel. Neljandas geimis oli võõrustajatel kasutada kaks matšipalli, kuid lõpuks tuli siiski vastu võtta kaotus numbritega 2 : 3 (25 : 23, 21 : 25, 25 : 23, 26 : 28, 13 : 15).

Kokku tervelt kaks tundi ja 25 minutit väldanud kohtumises võitis Saaremaa tasavägise avageimi, kuid kaotas teise. Kolmas suudeti võita ning neljandas juhiti 24:23 ja 25:24, kuid paraku ei suudetud head võimalust ära kasutada.

Viimases geimis jätkus pinget kuni lõpuni. Saaremaa juhtis 13:12, kuid vastaste kolm järjestikust punkti tõid neile ülimagusa võidu.

Kodumeeskonna parim oli kuubalane Javier Jimenez, kes kogus 22 silma, Daniel Maciel ja Keith Pupart lisasid 13 punkti. Rekordilised 11 Hispaania meistritiitlit võitnud Almeriale tõid Pablo Sergio Kukartsev üleplatsimehena 28 ja Guilherme Magnani Hage 24 silma.

Korduskohtumine toimub 13. veebruaril Hispaanias. Edasipääsuks oleks vaja võita tulemusega 3 : 0 või 3 : 1, kui matš peaks lõppema 3 : 2, siis otsustaks klubide saatuse kuldne geim.