Austraalia lahtistel selgusid finalistid, Kontaveidi alistanud rumeenlanna sai valusa kaotuse (5)

Toimetas Mihkel Talivee, 30. jaanuar 2020, 10:05
Sofia Kenin.Foto: AP/Scanpix
Austraalia lahtiste naiste üksikmängu finaalis kohtuvad Sofia Kenin (WTA 15.) ja Garbine Muguruza (WTA 32).

Esimeses poolfinaalis pakkus üllatuse 21aastane ameeriklanna, kes alistas maailma esireketi Ashleigh Barty 7:6(6), 7:5. Avasetis oli austraallanna juhtinud 5:4 ja 6:5 ning lisaks jäi kodupubliku lemmikul kiires lõppmängus setivõidust kahel korral puudu üks punkt. Kenin pidas aga survele vastu ning asus kohtumist juhtima.

Teises setis asus 23aastane Barty 5:3 juhtima ning seisul 5:5 sai ta kaks korda geimivõidule servida, kuid pingelistes olukordades näitas taas kindlamat mängu temast kaks aastat noorem vastane.

Kenin jõudis karjääris esimest korda suure slämmi turniiril finaali. Seni oli tema parimaks tulemuseks olnud mullu Prantsusmaa lahtistel neljandasse ringi jõudmine. Austraalia lahtistel osales ta üldse kolmandat korda, mullu jäi ta laeks teine, tunamullu esimene ring.

Teises, äsja lõppenud poolfinaalis oli Muguruza tulemusega 7:6(8), 7:5 üle Simona Halepist. Rumeenlanna, kes veerandfinaalis oli Anett Kontaveidi (WTA 31.) alistanud, jäi esimsese setis esmalt taha, seejärel avanes seisul 6:5 oivaline šanss: ta juhtis geimis 40:15. Siiski suutis Muguruza end päästa. Kiires lõppmängus sai 26aastane hispaanlanna kolm korda setivõidule servida, lõpuks see ka õnnestus.

Muguruza tuli raskest seisust välja ka teises setis. Esmalt jäi ta 3:5 taha, kuid suutis pärast seda neli järjestikust geimi võita ning tagada finaalipääs.

Hispaanlanna, kes 2016. aastal Prantsusmaa lahtised ja aasta hiljem Wimbledoni võitis, tunnistas, et pidi 28aastase Halepi vastu käiku panema kõik jõuvarud.

"Ma ei keskendunud sellele, et olin taga, vaid mõtlesin, et pean edasi minema. Teadsin, et ühel hetkel tekib mul võimalus. Kohtusin Simonaga, seega olin valmis raskeks matšiks. Pidin võitlema kogu energiaga, mis mul oli. Õnneks on finaalini aega 48 tundi, et taastuda. Treenime kogu karjääri selle nimel, et siin väljakul selle publiku ees mängida," lausus Muguruza matšijärgses intervjuus.