Spordivaria

Skandaal rattamaailmas: endine profisõitja sattus naisreporteri nibude kommenteerimise pärast pahameeletormi alla (4)

Ohtuleht.ee, 30. jaanuar 2020 21:36
Sam Bennett Vuelta a San Juani finišis.Foto: AFP/Scanpix
Belgia endine profirattur ja nüüdne ajakirjanik Sven Spoormakers tekitas sotsiaalmeedias pahameeletormi, kui tegi seksistliku vihje noore naisreporteri nibude kohta.

Spoormakers postitas twitterisse Vuelta a San Juani võistlusel intervjuud teinud naisajakirjaniku pildi ja küsis hollandi keeles “Kas Argentinas on jahe?”

Fännide seas tekitasid mehe kommentaarid pahameelt. Üks kritiseerijatest oli Austraalia ajakirjanik Sophie Smith. “Loodan, et tegu on tõlkeveaga ja sa praegu ei käsitanud noort naisterahvast objektina. Tal on sama amet nagu sul ja ta peab peab sellise jama pärast tegema kaks korda rohkem tööd kui sina.”

Spoormakersil jätkus esialgu kuraasi vastu vaielda. “Ärme tõmba siin välja feminismi kaarti. Ta teab täpselt, mida ta selga pani. Kui ma läheksin paljaste munadega intervjuud võtma, siis sa teeksid samamoodi mu üle nalja. Või peaksid seda piinlikuks,” vastas belglane.

Smith ei jäänud vastust võlgu: “Niisiis see on tema süü, et sa ei saa pilku ta rindadelt ära? Kas ta peaks kartulikoti selga panema, et sa põnevile ei läheks?”

Lõpuks, kui pahameeletormiga olid liitunud kümned ajakirjanikud, tunnistas Spoormakers, et tema esialgne sõnavõtt oli ebaõnnestunud ja ta kustutas postituse. "Lõbus ääremärkus osutus paljudele inimestele solvavaks. See oli halb olukorra hindamine," kirjutas belglane oma vabanduses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee