Sofia Kenin.Foto: Reuters/Scanpix
1. veebruar 2020, 13:00

TOHOH! Austraalia lahtised võitis ameeriklannast suurüllataja (7)

Austraalia lahtised tennises võitis Sofia Kenin. 21aastane ameeriklanna alistas 4 : 6, 6 : 2, 6 : 2 Hispaania esindaja Garbine Muguruza.

Sofia Kenin jõudis finaali peale kohaliku publiku suursoosiku Ashleigh Barty alistamist, sellal kui Garbine Muguruza lükkas poolfinaalis mängust välja Simona Halepi.

Finaali eel peeti soosikuks kogenumat Venetsueelas sündinud Hispaania esindajat Garbine Muguruzat, kes on varasemalt võitnud nii Prantsusmaa lahtised kui ka Wimbledoni. Tõsi, tema viimase aja vorm oli täis küsimärke ja 26aastane tennisist oli WTA tabelis 30 parima seast välja kukkunud.

Moskvas sündinud USA passiga Sofia Kenin jõudis karjääris esimest korda Suure slämmi turniiril finaali. Seni oli tema parimaks tulemuseks mullu Prantsusmaa lahtistel neljandasse ringi jõudmine.

Esimeses setis sai näha väga kõrgetasemelist tennist, kus Garbine Muguruza murdis vastase pallingu ja sai sisse 3 : 1 edu. Kenin võitles tabloole viigi tagasi, kuid 52 minutiga võttis hispaanlanna 6 : 4 võidu.

Teises setis hakkas Kenini serv suurepäraselt tööle. Murguruza mängus hakkas peale pallinguservi kaotamist peegelduma närvilisust ja hispaanlanna esimese servi protsent oli teises setis vaid 43%. 32 minutiga võttis 21aastane ameeriklanna 6 : 2 võidu.

Otsustav sett oli tasavägine seisuni 2 : 2. Murguruzal oli Kenini pallinguservil kolm murdepalli, mida hispaanlanna ära ei kasutanud. Seejärel murdis Kenin kohe vastase pallinguservi. Muguruza oli põlvili surutud.

Kaks tundi ja viis minutit kestnud matši lõppnumbrid oli 4 : 6, 6 : 2, 6 : 2.