Johannes Erm.Foto: TTFCA
Kergejõustik
2. veebruar 2020, 08:00

VÄGEV! Erm püstitas võimsa isikliku rekordi ja asus maailma hooaja edetabelit juhtima (6)

Johannes Erm tegi USAs Fayeteville'is toimunud võistlustel suurepärase tulemuse seitsmevõistluses, kogudes 6114 punkti. Sellega asus 21aastane eestlane juhtima ka maailma hooaja edetabelit.

Erm alustas võistlust hästi, läbides avaala isikliku rekordi 6,99ga, kaugushüppes sa ta kirja 7.59, kuulitõukes kandus raudmuna 14.56 m kaugusele ning avapäeva lõpetas kõrgushüppes saavutatud 1.96.

Teisel päeval püstitas Erm isikliku rekordi 60 meetri tõkkejooksus, saades kirja aja 8.03. Teivashüppes ületas ta 4.80 ning viimasel alal, 1000 meetri jooksus suutis ta parandada senist parimat tulemust enam kui kolme sekundiga, läbides viis ringi ajaga 2.36,02.

6114 punkti kogunud Erm parandas isiklikku rekordit 118 silmaga ning tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis jagama neljandat kohta, sama palju on suutnud koguda ka Andres Raja. Ettepoole jäävad Maicel Uibo (6265), Mikk Pahapill (6362) ja Erki Nool (6374). Ühtlasi on Ermi tulemus U23 rahvusrekordiks: selle napsas ta endale Uibolt.

Suurepärase võistluse tegi ka Karel Tilga, kes viis isikliku rekordi 6019 punktini. 21aastane eestlane läbis 60 meetrit 7,18ga, hüppas kaugust 7.42, tõukas kuuli 15.45, sai kõrgushüppes jagu 2.05st, sai 60 m tõkkejooksus kirja aja 8.40, ületas teivashüppes 4.70 ning püstitas võimsa isikliku rekordi 1000 meetri jooksus: 2.36,34.

Seejuures parandas Tilga viimasel alal isiklikku rekordit rohkem kui kümne sekundiga: senine parim tulemus oli tal kaks aastat tagasi joostud 2.46,36, mis pole samuti tõele au andes sugugi kehv resultaat.

View this post on Instagram

#multiU #godawgs #worldlead

A post shared by Josh Glass (@drjoshglass) on

Kokkuvõttes tõusis Tilga 6019 silmaga Eesti kõigi aegade edetabelis Karl Robert Saluri (6051) järel kümnendaks.

Võistlusel tagas Georgia ülikoolile kolmikvõidu Kyle Garland (5994). Viienda koha sai Kristo Simulask, kes kogus 5664 punkti, parandades isiklikku rekordit nelja silmaga.

Tänased parimad (kliki pildil):

Maailma hooaja edetabelis on hetkel eestlaste päralt kaksikjuhtimine: Erm on liider, teisel kohal on Tilga. Kolmandaks tõusis Garland, kuuendal kohal on aga Risto Lillemets (5807). 6110 punkti on tänavu kogunud Garrett Scantling, kes muide samuti Georgia ülikoolis õppinud, kuid tulemust tehes ei olnud võistlustingimused määrustepärased.

Eile toimus võistlus ka Nebraskas, kus veerandmailer Tony Nõu võitis kindlalt 600 m jooksu, saades kirja aja 1.19,50. Sprinteri isiklik rekord, mis on ühtlasi ka Eesti kõigi aegade teine tulemus, on nii võimas kui 1.18,29.