Eesti saalihokikoondisFoto: Tarmo Tammus (ESHL)
2. veebruar 2020, 16:16

VALUS! Eesti saalihokikoondis mängis MM-finaalturniiri pääsme maha

Pühapäeval kohtus Taanis Frederikshavnis toimuval saalihoki MM-valikturniiril Eesti koondis Poolaga ning matši võitja tagas pääsme MM-finaalturniirile. Kuigi Eesti juhtis veel viimase kolmandiku keskel kahe väravaga, suudeti edu maha mängida ning lisaajal saadi valus kaotus.

Eesti läbis valikturniiri alagrupi kaotusteta, ent halvema väravavahe tõttu jäädi Taani järel teiseks ja seda veel kõige napimalt - Eestil oli väravavahe +24, Taanil aga +25.

Pühapäeval kohtusid Maarjamaa esindajad teises alagrupis teiseks jäänud Poolaga. Eesti juhtis kohtumises 2:0 ja ka 4:2, ent kaks minutit enne normaalaja lõppu jõudsid poolakad viigini. Lisaajal viskasid poolakad ka kuldse värava ning kindlustasid pääsme MM-finaalturniirile.

Eesti koondis jäi viimati saalihoki MM-finaalturniirilt välja 2006. aastal.