Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahersi hoolealused võitsid Ühisliigas pühapäeval hooaja seitsmenda kohtumise. Foto: Tass/Scanpix
Toimetas Hindrek Pärg 2. veebruar 2020 19:33
Kalev/Cramo hea Ühisliiga hooaeg jätkus pühapäeval Peterburis, kus alistati kohalik Zeniit 76:75. Eesti meeskonna peatreener Roberts Štelmahers oli arusaadavalt Euroliiga võistkonna vastu saadud võidu üle rõõmus. 

Tasavägisest lahingust võitjana väljunud kalevlaste juhendaja möönis Ühisliiga kodulehele, et nad teadsid enne kohtumist mõne Zeniidi mängija puudumisest. Kohtumisest jäidki vigastuste tõttu eemale Alex Renfroe, Dmitri Hvostov, Colton Iverson ja Mateusz Ponitka, ent Štelmahersi sõnutsi on Peterburi tiimi näol tegemist ikkagi süna tugeva klubiga. 

"Mul on väga hea meel, et suutsime Euroliiga meeskonna alistada," sõnas lätlane. "Alistasime Peterburi juba esimeses kohtumises ja teadsime, et nad võtavad meid nüüd tõsisemalt. Õnnitlen oma meeskonda võidu puhul." 

Zeniidi hispaanlasest peatreener toonitas, et loomulikult ei meeldi kellelegi kaotada. "Olen korduvalt öelnud, et kui kaotad kohtumise ühe punktiga, väärivad mõlemad meeskonnad kas võitu või allajäämist. Just sel hooajal oleme mõnikord selliseid matše võitnud, teinekord kaotanud. Täna jäime alla, kuid ei saa vigastuste taha pugeda isegi siis, kui meil on sellise ajakavaga uskumatult keeruline mängida," ütles Joan Plaza.