Eesti jäähokikoondis.Foto: Catherine Kõrtsmik/Eesti Hoki
Ohtuleht.ee 4. veebruar 2020 11:42
Eesti jäähokikoondis kogunes olümpiakvalifikatsiooni eelsesse laagrisse Tallinna Tondiraba jäähalli. Noorenduskuuri läbinud meeskonnas mängib 2022. aastal toimuvate Pekingi taliolümpiamängude kvalifikatsiooniringi 6. - 9. veebruarini Suurbritannias, kus lisaks võõrustajatele on eestlaste vastasteks Ungari ja Rumeenia.Koondis sõidab kvalifikatsiooniturniirile kõigi aegade noorima koosseisuga. Eesti U20 koondis võitis eelmisel hooajal Tallinnas toimunud II divisjoni A-grupi maailmameistrivõistlused, tõustes sellega kõrgemasse I divisjoni B-gruppi. Sel hooajal suudeti sinna ka püsima jääda.

Eesti koondise mänedžer Jüri Rooba lausus pressiteate vahendusel, et noorele meeskonnale on kõrgetasemeliste vastastega mängud tõsiseks proovilepanekuks.

"Noored mängijad peavad kohe võitlusesse minema tugevate ja kogenud meeskondade vastu, see saab olema tugev väljakutse, kuid teiselt poolt on see suurepärane kogemuste saamise võimalus tulevikuks," sõnas Rooba.

Peatreener Jussi Tupamäki usub, et noorte mängijate näol on Eestil olemas tugev koosseis.

"Noortekoondis tõestas, et meil on tugevaid mängijad tulemas ja osa nendest on valmis mängima meeste koondises, lülitame neid Eesti jäähoki arengu nimel järjest enam ka rahvuskoondisesse. Koondise tuumik on koos mänginud juba aastaid ja see töötab meie kasuks ning tekitab hea sisekliima ja meeskonnavaimu," lausus Tupamäki. 

Pekingi olümpiavõitja selgitatakse välja 12 meeskonnaga turniiril, kuhu on automaatselt kvalifitseeritud maailma kaheksa parimat hokiriiki mulluse MMi tulemuste ehk maailma edetabeli järgi. Kanada, Venemaa, Soome, Rootsi, Tšehhi, Ameerika Ühendriikide, Saksamaa ja Šveitsi kõrval on automaatselt kvalifitseeritud mängude võõrustaja Hiina.

Eesti koondise kandidaadid:

Väravavahid

Villem-Henrik Kotimaa, Torun (Poola)

Roman Šumikin, HC Viking Tallinn

Kaitsemängijad

Eduard Slessarevski, Jokerit (Soome)

Saveli Novikov, HC Viking Tallinn

Harri Koll, Tartu Välk

Tommy Christian Jansson, Tyresö-Handviken (Rootsi)

Denis Saskin, Jokipojat (Soome)

Aleksandr Ossipov, Boras HC (Rootsi)

Lauri Lahesalu, klubita

Ründajad

Christopher Usov, Comet Halden (Norra)

Rasmus Kiik, TuTo (Soome)

Aleksei Sibirtsev, Boras HC (Rootsi)

Roman Andrejev, Boras HC (Rootsi)

Nikita Puzakov, TuTo (Soome)

Emil Svartbro Emil, Ogden Mustangs (USA)

Robert Arrak, EC Salzburg II (Austria)

Andre Linde, Haukat (Soome)

Dmitri Kuznetsov, Tartu Välk

Artemi Aleksandrov, TuTo (Soome)

Andrei Makrov, klubita

Kirill Lodeikin, New Jersey Rockets (USA)

Fabian Hast, Tönsberg Vikings (Norra)