SELJAVÕIT! Žalgris alistas Kreeka suurklubi 25 punktiga

Toimetas Eigo Kaljurand, 4. veebruar 2020, 22:17
Arturas Milkanis (palliga)Foto: AFP/Scanpix
Korvpalli Euroliiga 23. voorus pani tõelise viskepeo püsti Kaunase Žalgris, kes alistas Kreeka suurklubi Piraeuse Olympiakose 25 punktiga.

Poolaja üheksa punktiga võitnud Žalgris tegi kreeklastega sotid selgeks kolmandal veerandajal, mille järel juhiti 69:48. Viimase 10 minutiga suurendati vahet veelgi ja lõppseisuks jäi 94:69.

Võidule pani aluse suurepärane päev kolmese joone tagant, kus 22st teele pandud viskest tabas 14. Skoorimine jagunes Žalgrisel väga ühtlaselt, sest lausa kuus meest said kirja kahekohalise punktiarvu. Õhtu resultatiivseim oli viis kaugviset tabanud Arturas Milaknis 19 silmaga.

Žalgrisel on nüüd 23st mängust üheksa võitu, viimasel play-off kohal olev Valencia on neist kogunud kaks võitu enam.

Tabeli tipus võttis kaheksanda järjestikuse võidu Istanbuli Anadolu Efes, kes alistas Moskva CSKA 82:80. Võitjate poolel olid resultatiivsemad Shane Larkin 20 ja Vasilije Micic 19 punktiga. Eelmisel aastal Euroliiga finaalis just CSKAle kaotanud Anadolu Efes on tänavu võitnud 23st mängust 20, millega ollakse selged tabeli liidrid.