Mihkel Räim.Foto: Adam Illingworth
Toimetas Eigo Kaljurand 5. veebruar 2020 09:52
Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) saavutas Austraalias 67. korda peetaval velotuuri Jayco Herald Sun Tour esimesel etapil neljanda koha.

Velotuuri 121,9 km pikkuse etapi võitis itaallane Alberto Dainese (Team Sunweb), teine oli austraallane Kaden Groves (Mitchelton-Scott) ja kolmas hollandlane Moreno Hofland (EF Pro Cycling).

"Tänase etapi võib kokku võtta kolme sõnaga: kerge, igav, lühike. Alguses oli palju rünnakuid ja umbes 20 km peal said eest ära neli meest. Peagrupp hoidis kenasti vahet ja toodi õigeks ajaks tagasi, selleks andis suure panuse ka meie tiim," selgitas Räim. "Finish oli plaanis minu peale mängida ja meil oli idee olemas, kuidas seda teostada. Jama oli ainult selles, et ilmselt oli kõikidel meeskondadel sama plaan. Kahjuks poolteist kilomeetrit enne lõppu kaotasin kaaslased ära."

"Sealt edasi kujunes plaan peaaegu nagu ette nähtud. Kurvis tegin väikse vea ja kaotasin rütmi ning kui spurtima hakkasin, siis andsin oma parima, aga tundsin, et mõned minutid varem tehtud lüke andis veel tunda. Üle finishijoone veeresin neljandana. Mis kehvasti, see uuesti! Järgmine etapp kulmineerub suure tõusuga ja seal mul ilmselt asja pole,“" kommenteeris Räim võidusõitu.

Austraalia velotuuril on kavas viis etappi.