6. veebruar 2020, 00:06

Eesti tennisenaiskond mängib Tallinnas 5. - 8. veebruarini Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril, avapäeval kohtuti Kreekaga. Otsustavaks sai paarismäng, kus Jelena Malõgina ja Anett Kontaveit jäid 3:6, 6:4, 2:6 alla duole Valentini Grammatikopoulou-Despina Papamichaili.

Avasetis suutsid kreeklannad kaks korda murda servi, teises setis said samaga hakkama eestlannad, kuid otsustavas setis olid vastased taas paremad.

Esinumbrite kohtumises suutis Kontaveit (WTA 22.) numbritega 3:6, 6:3, 6:0 olla parem Papamichailist (WTA 248.). Austraalia lahtistel veerandfinaali jõudnud eestlanna tegi avasetis kolm topeltviga ning jäi kohtumises kaotusseisu. Seejärel näitas 24aastane Kontaveit juba märksa paremat mängu, minnes teises setis 3:0 ja 4:1 juhtima. Kreeklanna suutis küll pärast seda kaks geimi võita, kuid lõpus oli kindlam Eesti esinumber.

Otsustavas setis ei olnud Pamamichailisel enam mingit võimalust, Kontaveit ei loovutanud ühtegi geimi ning võitis lõpuks tund ja 48 minutit kestnud matši.

Esimeses matšis kaotas Malõgina maailma 301. reketile Grammatikopouloule 4:6, 6:4, 6:7 (8).

Otsustavas setis pääses 19aastane eestlanna küll 5:2 ette, kuid seejärel suutis temast kolm aastat vanem vastane võita neli geimi järjest. Kiires lõppmängus oli 19aastasel eestlannal kasutada ka kaks matšpalli, kuid paraku pidas Grammatikopoulou vastu ning suutis lõpuks kreeklannad juhtima viia.

Kreeka koondis mängib turniiril ilma oma esireketi, Maria Sakkarita (WTA 21.).