Spordivaria

MMilt eemale jäänud Eesti koondise peatreener ei välista ametist loobumist 

Toimetas Kaspar Koort, 6. veebruar 2020, 17:10
Eesti saalihokikoondise treeneritel mõtteainet jagub.Foto: Tarmo Tammus (ESHL)
Eesti meeste saalihokikoondis jäi tänavuselt MMilt eemale, kui Taanis lõppenud MM-valikturniiril jäädi võõrustajate järel teisele kohale. Seejuures kaotati otsustav matš Poolale lisaajal ning taanlased edestasid meid vaid tänu ühele enam visatud väravale. Koondise peatreener Risto Lall saatis meediale avalduse, milles võtab turniiri kokku ning annab mõista, et ees seisavad põhjalikud arutelud teemal, miks Taanis läks nii nagu läks.

„Meeskond ei täitnud oma eesmärki ja meil kõigil on ühine kurb tunne, et kaotati otsustav kohtumine lisaajal. Koostöö meeskonna sees ning alaliiduga toimis hästi ja korrektselt, aga kes tegutseb, sellel tulevad sisse ka mõned vead paratamatult. Spordis peab keegi võitma ja keegi kaotab. Sellel korral kaotasime meie,” seisab Lalli avalduses.

Praegused treenerid on olnud koondise juures nüüdseks kaks tsüklit ja üritanud viia mängutaset edasi, see on aga paraku pikk protsess. Oleme saanud meeskonna mängima julget ja ründavat saalihokit, suure töö selles osas on ka ära teinud koondise eelmised treenerid Jari-Petri Anttila ja Argo Kungla. Meie suurimaks probleemiks on aga olukordade realiseerimine, mida näitavad ka numbrid (näiteks mängus Taaniga 49 viskeüritust, millest värava raamidesse läks vaid 18, Taani samad numbrid olid 39 ja 19. See on asi, millega tuleb vaeva näha, et tasavägiseid mänge võita.

Teine asi, mida peab parandama, on füüsiline vorm. Siin on kohalikel treeneritel palju tööd ära teha, eks arusaadavalt määrab vormi koduse liiga tugevus. Kuid need mängijad, kes enamat saavutada soovivad, peavad ka rohkem vaeva nägema.

Tuleviku osas on mõtlemisainet, ka meie jätkamise osas. Lähimal ajal üritame arutelud läbi viia paljudega. Sealhulgas U19 koondise peatreeneri Marko Saksinguga, kes nimetas meie seekordset esitust ERR Spordi vahendusel katastroofiks.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee