VIDEO | Antetokounmpo kordas legendaarse Wilt Chamberlaini saavutust, Rockets alistas põnevusmängus Lakersi

Toimetas Mihkel Talivee, 7. veebruar 2020, 10:09
Giannis Antetokounmpo.Foto: USA Today Sports
Korvpalliliigas NBA sai täna jätku Milwaukee Bucksi vägev hooaeg. Liidermeeskond alistas kodusaalis tulemusega 112:101 Philadelphia 76ersi ning teenis hooaja 44. võidu.

Mullune idakonverentsi finalist asus esmalt kohtumist juhtima, kuid kaotas avaveerandi 22:26. Poolajapausiks oldi kolme silmaga ees ning seejärel tehti sisse suur vahe, viimasel veerandajal juhiti korraks isegi 17 punktiga ning võeti veenev võit.

Bucksi resultatiivseim oli mullune liiga väärtuslikem mängija (MVP) Giannis Antetokounmpo, kes kogus 36 silma, 20 lauapalli ja kuus resultatiivset söötu. Vägeva partiiga kordas 25aastane kreeklane legendaarse Wilt Chamberlaini saavutust: nimelt on nad nüüd ainsad mängijad, kes viies järjestikuses kohtumises suutnud koguda vähemalt 30 punkti, 15 lauapalli ja viis tulemuslikku söötu. 76ersile tõi Tobias Harris 25 silma, Joel Embiid lisas 19 punkti, 11 lauapalli ja kuus korvisöötu.

Läänekonverentsi meeskondade vahelisest vastastasseisust väljus võitjana Houston Rockets, kes alistas tasavägises kohtumises võõral väljakul Los Angeles Lakersi 121:111. Kodumeeskond võitis avaveerandi 29:28, poolaja lõpuks oli seis 63:63. Enne viimast neljandikku pääses Rockets nelja silmaga ette ning kuigi Lakers juhtis veel neli minutit enne mängu kahe punkti, suutis külalismeeskond teha sisse otsustava vahe. Võidumeeskond sai hooaja 33. võidu, idakonverentsi liider aga 38 võidu kõrvale 12. kaotuse.

Rocketsile tõi Russell Westbrook 41 punkti ja kaheksa lauapalli, viimasel ajal kahvatult esinenud skoorikütt James Harden piirdus 14 silma, seitsme lauapalli ja seitsme resultatiivse sööduga. Meeskonna värske täiendus Robert Covington tõi samuti 14 punkti, lisaks kaheksa lauapalli. Lakersi resultatiivseim oli Anthony Davis 32 silma ja 13 lauapalliga, LeBron James flirtis kolmikduubliga: 18 punkti, üheksa lauapalli ja 15 tulemuslikku söötu.

Täna selgusid ka 17. veebruaril toimuva tähtede mängu koosseisud. Meeskonna valisid enim hääli teeninud James ja Antetokounmpo, kes olid ühtlasi vastavalt lääne- ja idakonverentsi tiimide kapteniteks. Lakersi ääremängija võttis esimesena klubikaaslase Davise, seejärel Los Angeles Clippersi staari Kawhi Leonardi, hetkel hüppeliigest raviva Dallas Mavericksi mängujuhi Luka Doncici ja Hardeni.

Vahetusmängijatest läksid läänekonverentsi meeskonda Nikola Jokic (Denver Nuggets), Damian Lillard (Portland Trail Blazers), Chris Paul (Oklahoma City Thunder), Domantas Sabonis (Indiana Pacers), Ben Simmons (Philadelphia 76ers), Jayson Tatum (Boston Celtics) ja Westbrook. Peatreeneriks on Lakersi juhendaja Frank Vogel.

Antetokounmpo valis omale Embiidi, Toronto Raptorsi ääremängija Pascal Siakami, Boston Celticsi tagamängija Kemba Walkeri ja Atlanta Hawksi mängujuhi Trae Youngi.

Vahetusmängijateks on idakonverentsi meeskonnas Bam Adebayo (Miami Heat), Jimmy Butler (Heat), Rudy Gobert (Utah Jazz), Brandon Ingram (New Orleans Pelicans), Kyle Lowry (Raptors), Khris Middleton (Bucks) ja Donovan Mitchell (Jazz). Peatreeneriks on Raptorsi juhendaja Nick Nurse.

Vaata meeskondade valimist:

Eile sulgus NBAs talvine üleminekuaken. Huvitavaimaks tehinguks oli vast D'Angelo Russelli saatmine Minnesota Timberwolvesi, kelle vastu sai Warriors Andrew Wigginsi.

Tabeliseis:

Tänased mängud:

Los Angeles Lakers - Houston Rockets 111:121 (Anthony Davis 32 p, 13 lp, LeBron James 18 p, 9 lp, 15 rs - Russell Westbrook 41 p, 8 lp)

New York Knicks - Orlando Magic 105:103 (Julius Randle 22 p, 8 lp - Nikola Vucevic 25 p, 8 lp)

Chicago Bulls - New Orleans Pelicans 119:125 (Zach LaVine 22 p - Zion Williamson 21 p)

Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers 112:101 (Giannis Antetokounmpo 36 p, 20 lp, 6 rs - Tobias Harris 25 p, 7 lp, Joel Embiid 19 p, 11 lp, 6 rs)

Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 125:117 (Damian Lillard 26 p, 10 rs, Carmelo Anthony 20 p, 8 lp, CJ McCollum 19 p, 6 rs, Hassan Whiteside 17 p, 23 lp - Trey Lyles 23 p, 10 lp, DeMar DeRozan 21 p, 7 lp, 6 rs, LaMarcus Aldridge 20 p, 8 lp)