Saskia Alusalu.Foto: USA Today Sports/Scanpix
Talisport
8. veebruar 2020, 09:02

Saskia Alusalu teenis Kanadas korralikult MK-punkte, Marten Liiv püstitas Eesti rekordi (5)

Eesti kiiruisutaja Saskia Alusalu saavutas Kanadas Calgarys toimuval MK-etapil naiste 3000 meetri distantsi B-grupi võistlusel 13. koha.

25aastane eestlanna sai kirja aja 4.07,658, kaotades võitjale, hollandlannale Irene Schoutenile 9,58ga. Teise koha sai venelanna Jelena Sohrjakova (+2,87), kolmas oli itaallanna Francesca Lollobrigida (+4,32). Kokku oli stardis 22 kiiruisutajat.

B-grupi 13. koht andis Alusalule 12 punkti, kokku on tal neid nüüd 67, millega eestlanna hoiab 3000 meetri arvestuses 26. kohta. Juhib Tšehhi kiiruisutaja Martina Sablikova (271).

B-grupi parimad (kliki pildil):

Võistlustules oli ka Marten Liiv, kes sai meeste 500 meetri distantsi B-grupi võistlusel 20. koha. Ühtlasi parandas ta ajaga 35.235 enda nimele kuulunud Eesti rekordit, mille oli 23aastane kiiruisutaja välja sõitnud tunamullu detsembris. Kiireimale kaotas eestlane täna 0,99 sekundiga.

Täna Eesti aja järgi kell 19.35 tuleb Liiv taas rajale, kes võistleb meeste B-grupi 1000 meetri distantsil.