Kontaveit alistas maailma neljanda reketi, aga naiskonnale sellest ei piisanud (25)

Hindrek Pärg, 8. veebruar 2020, 18:09
Eesti tennisenaiskond kohtus laupäeval koduse Tennise Föderatsiooni karikasarja (Fed Cup) esimese grupi turniiri play-off'is hirmtugeva Ukrainaga. Kuigi meie esinumber Anett Kontaveit alistas maailma neljanda reketi, jäi sellest naiskonnale väheseks.

Eesti suutis alagrupiturniiril alistada ainult Austria, jäädes kohtumistega 1 : 2 alla Kreeka ja Itaalia naiskondadele. Sellest hoolimata saadi läbi surnud ringi alagrupiturniiril teine koht ning naiskond võitleb täna Ukrainaga pääsu eest maailmaliiga üleminekumängudele.

Ukraina on väga tugev vastane - nende esireket on WTA edetabeli neljas reket Elina Svitolinaga, samuti esindab neid 26. real asuv Dajana Jastremska.

Päeva esimeses matšis pidi Jelena Malõgina (WTA 553.) tunnistama Jastremska kindlat 3 : 6, 1 : 6 paremust.

Esireketite heitluses kohtus Anett Kontaveit (WTA 22.) Svitolinaga. Matšis nägi tõelist tipptaset ning eestlaste õnneks ja rõõmuks väljus võitjana Anett Kontaveit - 6 : 4, 6 : 7 (5), 6 : 2. Kohtumine kestis kaks tundi ja üheksa minutit.

Paarismängus esindasid Eestit Malõgina ja Kontaveit, Ukrainalt tuli vastu vastu Jastremska ja Martja Kostjuk (WTA 167.). Suuremaks mänguks aga kahjuks ei läinud - pärast avaseti 2:  2 viigiseisu, võitis Ukraina duo kümme geimi järjest ning kogu kohtumise 6 :2, 6 : 0 vaid 52. minutiga.

Koduse Fed Cup'i tulemusena jäi Eesti I liigasse pidama. Ukraina, kes oli Tallinnasse tulnud koondistest kõige tugevam, pääses edasi maailmaliiga üleminekumängudele.

18:15

Siin on paarismängu statistika.

18:09

LÄBI! Ukraina võidab teise seti kuivalt ja matši 6:2, 6:0. Ukraina duo võitis kümme geimi järjest ja Ukraina naiskond pääses maailmaliiga üleminekumängudele.

18:05

Kontaveitil ja Malõginal väga šanssi enam pole - teises setis ollakse 0:5 taga. Ukraina fännid seisavad juba püsti ja lasevad keeltepaeltel valla

18:00

Teine sett jätkub sealt, kus esimene pooleli jäi - Ukraina duo mängib paremat tennist ning neil õnnestub kahel korral eestlannade servigeim murda. 3:0 teises setis, ukrainlannad on võitnud seitse geimi järjest....

17:49

Esimene sett läheb kindlalt Ukrainale 6:2. Ukrainlannadel õnnestub murda veelkord Malõgina servil ning enda pallingugeimid võidetakse kindlalt. Seni on vahe olnud selge.

17:34

Kaks servimurret järjest - eestlannadel õnnestub võita Kostjuki servigeim ning ukrainlannadel Kontaveiti oma. Ukraina paar juhib 3:2.

17:28

Ukrainlannad alustavad oma servil samuti hästi ning võidavad servigeimi. Küll aga jääb Malõgina servil hätta ning Jastremska-Kostjuk duo murrab. Ukraina juhib otsustavas paarismängus esimest setti 2:1.

17:22

Kohtumist alustab Kontaveit hea pallingugeimiga. Malõgina näitab ka võrgus teravat mängu ning Eesti läheb juhtima. Kahjuks peab aga tõdema, et kui eelmises mängus oli tribüün rahvast pilgeni täis ning inimesed istusid isegi vahekäikudes, siis paarismänguks on pooled inimesed lahkunud

17:15

Otsustav paarismäng on peagi algamas!

16:37

Siin on kohtumise statistika. Matš kestis kaks tundi, üheksa minutit!

16:35

See tähendab, et Eesti saatus - kas naiskond jõuab maailmaliiga üleminekumängudele - selgub paarismängus!

16:34

VÕIMAS! Anett läheb Svitolina servigeimil 15:40 juhtima, ent ei suuda kahte esimest matšpalli ära kasutada. Tasamängus lööb aga Anett kaks võimsat äralööki ning võidab seti ja kogu matši 6:3, 6:7(5), 6:2!

16:28

Pinget jagub veel küllaga - Svitolina võidab oma servigeimi kindlalt ning läheb veel Kontaveiti servigeimil 0:30 ja 30:40 juhtima, ent Anett suudab võidelda välja tasamängu. Ukrainlannal on veel kaks murdepalli, aga Anett suudab pika geimi enda kasuks pöörata! 5:2, Kontaveit juhib otsustavas.

16:19

Kontaveit on servil taas ülimalt kindel - Anett lõpetab geimi ässaga ning juhib juba 4:1!

16:18

SUPER! Anett murrab kohe tagasi! Kontaveit juhib 3:1! eesti lootus veel püsib!

16:15

Kauaks rõõmu ei jagu - Svitolinal õnnestub vastu murda.

16:11

Anettilt super algus kolmandale setile - kõigepealt võidab Kontaveit kindlalt enda servigeimi ja suudab seejärel murda Svitolina pallingu, lõpetades geimi oivalise mööda joont tagantkäe löögiga, mis napilt riivab küljejoont. 2:0 Kontaveit otsustavas ees!

16:05

Seni oleme täistribüünide ees näinud tipptasemel tennist!

(Robin Roots)
16:03

Anett teeb aga ridamisi lihtvigu ning ukrainlanna võidab neli punkti järjest. Svitolina saab veel kaks settpalli, mille teise kasutab ära pärast järjekordset Kontaveiti võrku lööki. Teine sett Svitolinale 7 : 6 (5). Meid ootab vägagi otsustav kolmas sett!

16:00

Kontaveit näitab visa võitlusvaimu ja saab kätte minibreak'i, kui võidab pika pallivahetuse, mille jooksul mängis pidevalt kaitsvalt. Pooltevahetusel juhib Anett 4:2.

15:55

JAH! Näeme halastamatut võitlust! Svitolinal on Anetti servil kasutada lausa neli settpalli, aga Kontaveit pareerib need kõik! Rahvas rõkkab ja pilgeni täis tribüün trambib jalgade.

15:49

Svitolina näitab enda servigeimis kindlat mängu ning võidab selle kuivalt. Kas teise seti võitja selgub kiires lõppmängus?

15:47

Kontaveit tuleb raskest seisust välja - Svitolinal on kaks settpalli, aga Anett näitab otsustavatel punktidel suurt enesekindlust mõnevõrra riskantsete löökidega. 5:5, sett jätkub.

Anett Kontaveit (Robin Roots)
15:39

Kontaveitil on selg vastu seina - ta kaotab oma servigeimi tasamängult ning Svitolina läheb 5:3 juhtima. Ukrainlannal avaneb võimalus enda pallinguga kohtumine viia otsustavasse, kolmandasse setti, ent Anett näitab sisu ja murrab vastu! 5:4 Svitolina juhib, Anett servib järgmisena.

15:35

Võitlust jagub kuhjaga - Kontaveit võidab enda servigeimil ainult ühe punkti ning Svitolina murrab. Kontaveit aga kosub ning omakorda Svitolina võidab enda servil ainult ühe punkti.

15:24

Svitolina võidab enda servigeimi kindlalt ning läheb teist setti 3:2 juhtima.

15:22

Kontaveitil on serviga raskusi ning Svitolina murrab kohe vastu. Kontaveiti esimese servi protsent teises setis on ainult 42.

15:21

Kontaveiti servigeimis on senise matši pikim ja vaatemängulisem pallivahetus. Kuigi selle pallivahetuse võitis Svitolina (mis vääris ka Eesti fännide aplausi), kuulub geim eestlannale.

Ukrainlanna servigeimis näitab aga Anett taaskord suurepärast tennist, pandes Svitolina surve alla. Kontaveiti täpsed löögid väljaku viimase 10cm sisse laseb eestlannal domineerida ning tekitades lihtsamapoolseid äralöögi võimalusi. Anett murrab ja läheb 2:1 teises setis juhtima.

15:13

Teine sett algab pika Svitolina servigeimiga. Kontaveitil on kasutada kolm murdepalli, aga ei suuda ühtegi kasutada, sest teeb lihtvigu, mis võtavad ka ta enda vanduma.

15:02

SUPER! Kontaveit lõpetab esimese seti ässaga! 6:3 sett Eestile!

15:02

Kontaveit murrab! Eestlanna haarab vastase servigeimil koheselt initsiatiivi ning viib Eesti 5:3 juhtima suurepärase mööda joont tagantkäe löögiga.

14:57

Heade servide toel võidab Kontaveit oma pallingugeimi. 4:3 eestlanna juhib.

14:54

Kontaveit murrab tagasi ja Lasnamäel asuvasse tennisekeskusesse kogunenud täismaja rõkkab täiest kõrist. Eestlanna näitab oivalisi tagantkäe lööke. 3:3

14:52

Ai-ai. Svitolina pallingul võidab Kontaveit kaks punkti, aga ukrainlanna geimi. Kontaveiti servigeim on väga tasavägine, aga eestlanna laseb sisse liialt palju lihtvigu, mida Svitolina sisuliselt üldse ei tee. Sisuliselt kõik pikemad pallivahetused on kuulunud ukrainlannale. Svitolina murrab ja Eesti on 2:3 kaotusseisus.

14:40

Pärast kolme geimi on selge, et tase on selles matšis hoopis midagi muud kui eelnevas. Pallivahetused on pikemad, löögid tugevamad ja "täpsemad". Svitolinal on kaks murdepalli, aga Kontaveit näitab kindlamat mängu otsustavatel punktidel. Kontaveit juhib 2:1.

14:33

Svitolinal on enda servigeimil raskusi. Kontaveitil on ka paar murdepalli, ent eestlanna ei suuda neid ära kasutada. 1:1

14:27

Kohtumine algab Kontaveidi servigeimiga, mille eestlanna võidab kuivalt! Hea avang on tehtud!

14:23

Soojendus on tehtud, kohtumine algab peagi!

14:10

Naiskondade esireketid - Anett Kontaveit ja Elina Svitolina - tulevad väljakule umbes 15 minuti pärast.

14:03

Jastremska võidab matši 6:3, 6:1.

Malõgina võitis küll enda pallingugeimi, aga Jastremska vormistab oma servil võidu!

Kindlast kaotusest hoolimata sai Malõgina hea kogemuse maailma 30. parima hulka kuuluva tennisisti vastu. Kogemuse väärtuses ei tasu kahelda. Ukrainlanna lihtsalt oli parem, aga Malõginat tuleb ka tubli võitluse eest ka kiita!

13:54

Jastremska läheb oma teed ning (kahjuks) kauaks seda matši ei jagu. Malõginal on taaskord võimalus võita oma servigeim, minnes 40:0 ette, aga olulistel hetkedel vääratab ning ukrainlanna näitab kindlamat mängu. Jastremska võidab kuivalt oma pallingugeimi ning läheb 5:0 ette. Pole midagi öelda - mida rohkem matš edasi läheb, seda selgemini tuleb tasemevahe ilmsiks.

13:48

Teine sett algab ukrainlanna kindla servigeimi võiduga. Oma pallingul jääb Malõgina küll 15:40 kaotusseisu, kuid võitleb välja tasamängu. Malõginal on isegi veel mitu geimpalli, ent ukrainlanna näitab kindlamat mängu ning võidab ligi kümme minutit kestnud geimi. Enda servil ei teki ukrainlannal suuremaid probleeme ja läheb teist setti 3:0 juhtima. Tuleb tõdeda, et Jastremska klass on ikkagi Malõginast märksa kõrgem.

13:35

Malõgina kaotab avaseti!

Jastremska võidab oma servigeimi puhtalt ning Malõgina suudab oma servil võita vaid ühe punkti. Avasett ukrainlannale 6:3.

Hoolimata suurest vahest WTA edetabelis, võitles eestlanna tublilt. Tihti ta selliseid matše, (paberil) endast niivõrd palju tugevamate vastu ei saa. Esimene sett ka näitas, et ukrainlanna on klassilt veidi tugevam. Sett kestis 26 minutit.

13:24

Tuleb tõdeda, et Malõgina saab WTA 26. reketile senimaani täitsa hästi vastu. Tuletab meelde, et Malõgina asub ise WTA 553. real. Mõlemad võidavad oma järgmised servigeimid, Ukraina juhib 4:3.

13:18

Malõgina näitab aga sisu - ta jääb vastase servigeimil 15:40 kaotusseisu, aga suudab võidelda välja murdepalli, mille ka ära kasutab. Küll aga ei suuda Malõgina seejärel oma pallingugeimi võita ning Jastremska murrab kohe tagasi. Ukraina juhib 3:2.

13:10

Jelena Malõgina ja Dajana Jastremska kohtumine on alanud! Kohtumine algab Malõgina servigeimiga, mille 19aastane suudab ka võita. Ka Jastremskal ei ole raskusi oma servigeimi võitmisel. Eesti esindaja teises servigeimis aga teeb Malõgina topeltvea ega suuda ukrainlanna surve vastu väga midagi teha. Ukraina juhib 2:1.

13:03

Täna näeb Tallinas tõelist tipptennist! Maarjamaal ei avane kuigi tihti võimalust näha lausa kolme WTA TOP 30 mängijat, aga täna on üks nendest haruldastest päevadest.