Lisell Jäätma.Foto: Tiina Kõrtsini
9. veebruar 2020, 17:36

AU JA KIITUS! Eesti vibulaskja jõudis MK-sarjas suurepärase saavutuseni

Plokkvibulaskja Lisell Jäätma (Türi Vibukool) tegi ööl vastu pühapäeva USA-s Las Vegases ajalugu, kui jõudis esimese Eesti vibulaskurina sisetingimustes peetava MK-sarja finaaletapil kullamatši ja sai sarja kokkuvõttes teise koha.

Sinna pääsesid eelnevate etappide koondtulemuste alusel 16 paremat sportlast igast vibuklassist. Eesti oli esindatud kahe sportlasega: Reena Pärnat sportvibu naiste võistlusklassis (koondarvestuse 15 positsioon) ning Lisell Jäätma plokkvibu naiste võistlusklassis. Ta võitis jaanuaris Prantsusmaal Nimes'is MK-etapi ja sõitis Las Vegasesse sarja üldliidrina.

Las Vegase kvalifikatsiooniturniiri eelringi 14. positsioon langetas ta sarja kokkuvõttes koha võrra allapoole, mistap sai Jäätma finaalturniiriks teise asetuse.

Kullamatši pääsemiseks pidi Jäätma võitma kolm 15 noolest koosnevat duelli. Esmalt alistas ta hollandlanna Sanne de Laati tulemusega 146 : 145. Seejärel veerandfinaalis USA vibulaskja Linda Ochoa-Andersoni 145 : 143 ja poolfinaalis belglanna Sarah Prieelsi 148 : 147.

Kullamatšis oli eestlanna vastaseks USA esindaja Paige Pierce, kes hoiab maailma edetabelis kolmandat positsiooni. Paraku lõppes duell ameeriklanna 146 : 141 võiduga. Ent Eesti vibuspordi ajalugu on sellegipoolest tehtud.

Esimest korda saavutas Eesti sportlane kogu sarja koondtulemusena teise koha.

"Jäin oma võistlusega väga rahule," sõnas Jäätma Õhtulehele. "Olen sel hooajal kõvasti trenni teinud ja tulemused lähevad aina ülesmäge. Ma seadsin endale enne MK-finaali eesmärgiks lasta hästi, koht pole oluline. Suutsin otsustavatel hetkedel lasta nooled kümnesse ja seega võitlesin tublisti kullamatšini välja. Kui peale Nimes'i polnud kindel, kas sõidan ikka Vegasesse, siis nüüd tuleb välja, et tasus ikka tulla siia."

Treenerist ema Maarika Jäätma kommentaar pressiteate vahendusel: "Kuni finaalini läks kõik väga hästi. Vahepealsel kahetunnisel pausil tekkis juba uni ja väsimus. Duellid toimusid Las Vegases hilisõhtul (Eesti aja järgi kell 6.30 hommikul – toim.) ning eelnevatel päevadel me juba magasime sel ajal. Eks see natukene mõjutas laskmist, kuid üldjoonest läks kõik väga hästi. Olen Liselli üle väga uhke!"

Jäätma kullamatši saab järele vaadata allolevast videost, kui algusest on kulunud 32 minutit:

Sportvibulaskja Reena Pärnat, kes jäi eelmisel sisehooajal napilt finaalturniirilt eemale, võitles end tänavu MK-sarja kokkuvõttes kõrgele 9. kohale.

Vibuspordi siselaskmise MK-sari koosneb kuuest osavõistlusest, millede sarja üldarvestusse minevate punktide osakaal on erinev. Sarjas saavad osaleda ainult sportvibu ja plokkvibu mees- ja naissportlased.

Luxemburgi, Macau, Rooma ja Sidney etappide esikohad andsid võitjale 250 punkti, Nimes'i ja Las Vegase etappide võit 1000 punkti.