Spordiblogi

Oliver Lomp | Eesti koondise peatreener, palun ära torpedeeri Eesti jalgpalli tulevikku! (1)

Oliver Lomp, 9. veebruar 2020 22:13
POLE JUHUS! Georgi Tunjov (vasakul) Itaalia karikasarjas seitsmekordse Meistrite liiga võitja ja 18kordse Serie A tšempioni vastu platsil. Suvalised tüübid selliseid võimalusi ei teeni.Foto: APF/Scanpix

Vara on teha põhjapanevaid järeldusi, kas Karel Voolaid sobib Eesti jalgpallikoondise peatreeneriks ka järgnevateks aastateks (loe: valiktsükliteks), ent viimased sõnavõtud Eesti kõige talendikama noorjalgpalluri Georgi Tunjovi osas panid korralikult kukalt kratsima. Toon välja viis punkti, miks Voolaidi idee 18aastane Georgi Tunjov meestekoondisest välja jätta, et too saaks end enne U21 vanuseklassis tõestada, on totaalset vale. Ühtlasi loodan, et see otsus pole lõplik.

1. Tunjovi igapäevane tase

Iial varem pole mitte ükski Eesti jalgpallur pääsenud nõnda noorelt nii kõrgel tasemel platsile. Itaalia jalgpalliliiga on Inglismaa ja Hispaania liigade järel tugevuselt kolmas, eriti sel aastal, kus pikalt hegemooniat omanud Torino Juventusele on arvestatavat lahingut andmas Milano Inter ja Rooma Lazio. Võttes aluseks tulemused Meistrite liigas, võis Tunjovi sündimise ajal (2001) ning sellele järgneval kümnendil pidada Serie A-d maailma parimaks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.03.2020
Tunjov pääses SPALi võidumängus platsile
03.03.2020
Eesti koondis kohtub Rahvuste Liigas armeenlaste, makedoonlaste ja grusiinidega
01.03.2020
GALERII | 681 fänni Transi ei päästnud! Flora võitis talvises Narvas klubi ajaloo kümnenda Superkarika
26.02.2020
„KOLMAS POOLAEG“ | Eesti jalgpalliliigade arendusjuht: eesmärk on publiku kahekordistamine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee