Jalgrattasport

TUBLI! Eesti jalgrattur näitas teist nädalat järjest Prantsusmaal rivaalidele kandu 

Toimetas Mart Treial, 9. veebruar 2020 20:44
Karl-Patrick Lauk.Foto: Aldo Luud
Jalgrattur Karl-Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) võitis täna Prantsusmaal Baskimaa piiri ääres toimunud amatööride 125 km pikkuse võidusõidu Trophée de l'Essor ajaga 2:55.05.

„Suutsin täna kuidagi kõik õiged minekud maha magada, kuigi teadsin täpselt kohti, kus ära sõidetakse, aga ikkagi kõhklesin ega tõstnud tagumikku,“ sõnas Lauk pressiteate vahendusel.

„Õnneks olid meil ikkagi igalpool mehed esindatud, seega ei pidanud väga muretsema. Miskipärast tassis Nantes Atlantique tiim jooksikud tagasi, kuigi neil oli ka mees ees. Sõidu lõpus natuke veel rünnati, aga vastutuulega oli raske kuskile minna ja oli selge, et tulemas on pundifiniš. Mul olid paar tiimikaaslast viimasel kolmel kilomeetril ilusasti abis ja lõpus pidin ainult õige ratta valima. Lõppkokkuvõttes teiseks jäänud Matheo Draperi ründas umbes 400 meetrit enne joont, sest finiš oli väga tehniline.

Ideaalis oleksin tahtnud ise esimesena lõpukurvi minna, aga nägin, et mööda pressimine oleks olnud liiga ohtlik ja mees minu ees ei tundunud olevat eriti särtsakas. Seega läksin kindla peale välja, lasin tal kurvi minna ja pärast oli vaja paar teravat jalatäit teha ning asi lihtsalt ära vormistada. Tundsin, et viimasest kurvist teisena alustada peaks piisav olema, sest sealt jäi lõpuni vaid 200 meetrit.“ 

Nädal aega tagasi võitis Lauk samuti Prantsusmaal toimunud võidusõidu Boucles de l'Esso (116,5 km) ajaga 2:43.20.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee