Helary Mägisalu teeb EMil vägevat võistlust.Foto: Alar Truu
Maadlus
11. veebruar 2020, 17:53

Helary Mägisalu kaotas EMil poolfinaali, kuid jätkab heitlust pronksi nimel

Roomas toimuvatel maadluse Euroopa meistrivõistlustel jõudis Helary Mägisalu kreeka-rooma maadluses kaalukategoorias kuni 60 kg poolfinaali. Seal pidi ta paraku tunnistama armeenlase Gevorg Gharibyani selget paremust.

Mägisalu alistas esmalt rumeenlase Teodor Horatau 3:2, millega kindlustas koha kaheksa parema seas.

Veerandfinaalis kohtus 22aastane matimees poolaka Przemyslaw Piatekiga ning võitis selle matši 5:4.

Poolfinaalis maadles Mägisalu armeenlase Gevorg Gharibyaniga. Kuigi päris matši alguses näitas eestlane üles pisut suuremat aktiivsust, sai kõik selgeks juba vähem kui kahe minutiga, mil Gharibyan võttis õnnestunud heitega eestlase üle seljavõidu. Punktiliselt oli armeenlase võit 8:0.

Võistlus pole Mägisalu jaoks siiski veel lõppenud, kolmapäeval seisab tal ees heitlus pronksmedali nimel. Meie mehe vastane selgub lohutusringist, kus kohtuvad bulgaarlane Avgustin Spasov ja aser Murad Bazarov.

Kaalukategoorias kuni 67 kg käis matil ka Ott Saar. Kvalifikatsiooniringis oli ta vaba, kaheksandikfinaalis sai aga türklaselt Enes Basarilt kindla 1:10 kaotuse.