Talisport

GALERII | Suusatada ei saa, vaatame siis vähemalt näitust! Tartu maraton 60 

Toimetas Kaspar Koort, 11. veebruar 2020 20:18
ERMis avati Tartu maratoni juubelinäitus.Foto: Jassu Hertsmann
Eeloleval pühapäeval pidanuks Lõuna-Eesti kuppelmaastikul toimuma 47. Tartu maraton. Paraku on tänavune talv olnud pigem igavese hilissügise nägu, mistõttu olid korraldajad sunnitud vastu võtma otsuse, et maraton jääb ära ning asendatakse jalgsimatkaga Otepäält Käärikule. Kuid et tänavu möödub 60 aastat esimesest maratonist, seati Eesti Rahva Muuseumis ikkagi üles asjakohane näitus.

Tänasel väljapaneku avamisel olid kohal aegade jooksul maratoni korraldamisega seotud inimesed, aga ka need, kes päris esimestel aastatel ise suuskadel maratonirada mõõtsid. Tõsi, toona ei sõidetud Otepäält Elvasse nagu praegu, vaid esimesed maratonid tehti Tartust Käärikule ja hiljem Tartust Otepääle. Otepäält Elvasse sõideti esimest korda üldse alles 1996. aastal.

Juubelihõnguline näitus otsib muu hulgas vastuseid küsimustele, milline on olnud Tartu maratoni teekond läbi kuue aastakümne; kuidas on muutunud maratonil osaleja ning maraton ise osaleja jaoks ning millist rolli on maraton mänginud meie inimeste igapäevaelus ning rahvaspordi edendamisel? Milliseid vastuseid neile küsimustele antakse, saab ERMis kaeda kuni 12. aprillini.

Samal teemal

10.01.2020
47. Tartu maraton jääb lumepuudusel ära, pühapäeval toimub Tartu maratoni jalgsimatk
09.01.2020
Tartu maratonil suusatamise asemel saab jalgsi matkata
07.01.2020
GALERII | Tosin päeva enne talvist laulupidu Tartu maratoni rajal: vaated on hunnitud, ent suusalund pole poolt meetritki
06.01.2020
ERAKORDSELT SOE TALV: taliüritused jäävad ära