Jalgrattasport

Rein Taaramäe tahab Ruandas korraliku tulemuse teha 

Toimetas Kaspar Koort, 11. veebruar 2020 21:01
Total Direct Energie meeskond Valencia tuuri tutvustamisel. Rein Taaramäe paremalt esimene.Foto: vueltacv.com
Eelmisel nädalal Hispaanias võistlushooaja avanud jalgrattur Rein Taaramäe (Total Direct Energie) loodab tulemuste osas esimesed arvestatavad märgid maha saada veebruari lõpus Aafrika mandril, vahendab Baltic Chain Cycling.

Enne Ruanda velotuurile suundumist sõidab Taaramäe käesoleval nädalal Prantsusmaal Tour de la Provence`i mitmepäevasõitu, ent kõrgesse mängu on seal keeruline tõusta.

„Imet oodata ei tasu. Tase ja kiirused saavad Provence´i tuuril olema veelgi kõvemad kui oli Vuelta a la Comunidad Valencianal,“ arvas Taaramäe, kes lõpetas Hispaanias kokkuvõttes 26. kohaga, millega oli Direct Energie ratturitest parim.

„Meil teisi mägironijaid polnud. Endal oli samuti megaraske. Korralik imemine. Hooaja esimese sõidu kohta oli tase ikka väga, väga kõva,“ iseloomustas Taaramäe viiepäevast katsumust.

Väsimusest välja puhkamiseks pikalt aga aega ei anta, sest alates neljapäevast tuleb taaskord olla võistlusrajal. Nelja päeva jooksul kolm mägist etappi, neist üks lõpeb kuulsa Mont Ventoux poolel tõusul.

„Nende kahe tuuri pealt tahaks hoo sedavõrd korralikult üles saada, et Ruandas, pisut lahjemas konkurentsis, tulemust teha. Eelmisest aastast on olud tuttavad, loodan olla löögihoos. Tiimi boss tuleb meil ka sinna. Võib-olla õnnestub end sedavõrd heast küljest näidata, et pääseks märtsi keskel peale ka Tirreno – Adriatico velotuurile. Endal on kihk seda sõita. Tean, et kohad on põhimõtteliselt täis, kuid heas seisus mehi vaevalt eemale jäetakse. Kui normaalselt liigun, võiksin ikkagi tiimi pääseda,“ vaagis Taaramäe võimalikke stsenaariume.

13.-16. veebruarini kestvat Provence´i velotuuri sõidab eestlastest ka Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation). Tiimi Arkea – Samsic värvides teeb Prantsusmaal debüüdi kahekordne suurtuuri võitja, värske Kolumbia eraldistardimeistrivõistluste hõbe Nairo Quintana.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee