WRC

Ott Tänak: saime Monte Carlost väga hea õppetunni (3)

Toimetas Mart Treial, 12. veebruar 2020 09:02
Ott Tänak Monte Carlos.Foto: AFP/Scanpix
Autoralli MM-sari jätkub sel nädalalõpul Rootsis, kus toimub kehvade lumeolude tõttu lühendatud ralli. Tiitlikaitsja Ott Tänak (Hyundai) loodab pärast Monte Carlos tehtud karmi avariid avada punktiarve.

"Enesetunne on pärast Montet läinud iga päevaga paremaks," sõnas Tänak Hyundai pressiteate vahendusel. "Saime väga hea õppetunni. Teame nüüd, et peame iga kord, kui sõidame uuel teelõigul keskenduma rohkem kui kunagi varem."

Esialgselt planeeritud 300 võistluskilomeetri asemel läbitakse Rootsis umbes 185 km. "Rootsis sõitmine on alati väga eriline. Eriti siis, kui tingimused on jäised. Piikidega rehvidega on pidamine äärmiselt hea, mis annab suurepärase tunde," ütles eestlane.

Samal teemal

Ja lisas: "Meie jaoks on tähtis mõned punktid tagasi võita ja samm-sammult areneda. See on meie esimene kord Hyundaiga lahtisel pinnasel, aga loodan, et suudame koju tuua hea tulemuse."

Tiimikaaslane Thierry Neuville rääkis samuti lumest ja jääst. "Ideaalsel Rootsi rallil oleks tohutud lumevallid ja väga jäised teed ehk perfektsed tingimused autost viimase välja võtmiseks.

Kui tee on korralikult külmunud, tagavad piigid hea pidamise, mis omakorda lubab gaasi põhja vajutada. Selge see, et kui lund on vähem, siis läheb kiiruskatsetel keeruliseks. Meie rehvid on väga õhukesed ja kõrged, seega nad ei tööta kruusal sama hästi. Lumevallideta muutub ralli kiiremaks, aga vähem huvitavaks, seega hoiame pöialt, et sajaks palju lund."

Õhtulehe ekipaaž startis täna varahommikul Rootsi poole, nii et vahendame toimuvat sündmuste tulipunktist.

Samal teemal

26.01.2020
Monte Carlo ralli: võit läks viimast päeva domineerinud Neuville'ile, Ogier möödus Evansist
25.01.2020
Tänak eilsest avariist: sõitsime otsa takistusele, mida rajaga tutvumise ajal ei näinud