Henri Treial.Foto: Teet Malsroos
13. veebruar 2020, 23:31

VÕIMAS! Saaremaa Võrkpalliklubi pääses eurosarjas veerandfinaali!

Saaremaa Võrkpalliklubi võitis võõrsil Almeria Unicajat 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:16) ja pääses Challenge Cupi veerandfinaali!

Saaremaa kaotas kodusaalis 1/8-finaali avamängu 2:3 ja vajas edasipääsuks  võitu. Eesti klubi alustas kohe maruliselt ja esimeses geimis saadi 5:1 edu. Hispaania suurklubi võttis vahe kiirelt kinni ja mäng jätkus punkt-punkti heitlusena seisuni 18:18. Edasi oli kindlam Saaremaa meeskond ja Kuuba koondise endise kapteni Javier Jimenez rünnaku järel võitis Eesti klubi geimi 25:20.

Teises geimis juhtis Saaremaa suuresti tänu brasiillase Daniel Macieli hiigelmängule 14:7. Seda eduseisu maha ei mängitud. Geimis lausa kolm ässa löönud Macieli löögi järel võideti ka teine geim 25:19.

Kolmanda geimi alguses sai Saaremaa sisse napi 8:5 edu, kuid sellele vastasid hispaanlased 8:2 spurdiga ning 13:10 ette minekuga. Kuigi Eesti klubi jõudis paaril korral punkti kaugusele, siis geimi lõpus oli Unicaja kindel ning kolmas geim lõppes 19:25 kaotusega.

Neljas geim algas paljulubavalt. Henri Treial läks 3:4 kaotusseisus servima ja tegi seda kuniks tablool oli 10:4 edu. Suurepärast mängu näitas ka kogenud Keith Pupart, kelle kolmas ründepunkt geimis tõi tabloole numbrid 13:7. Samas tempos kulges mäng lõpuni. Viimase geimi lõppskooriks jäi 25:16 ja Eesti klubi pääses veerandfinaali!

"Mängisime võistkonnana ja uskusime lõpuni," sõnas peale mängu Võrkpall24le Keith Pupart. "Organiseerime teises mängus täismaja publikut ja loodetavasti suudame Milano vastu ime korda saata." Saaremaale tuleb veerandfinaalis vastu Itaalia suurklubi Milano Allianz Powervolley.

Viimati pääses Eesti tiim Euroopa tugevuselt kolmandas klubisarjas Challenge Cupil veerandfinaali 2011. aastal, kui nii kaugele jõudis Avo Keele juhitud Tallinna Selver.