Jalgpall

ERAKORDNE: Eesti jalgpalliklubi alustab hooaega miinuspunktidega (2)

Toimetas Mart Treial, 14. veebruar 2020, 18:06
Jalgpallivärav. Foto: JAREK JÕEPERA
Esiliiga klubi Kohtla-Järve JK Järve alustab tänavust hooaega kolme miinuspunktiga, sest jättis täitmata finantsnõuded.


JK Järve sai juba mullu finantsreeglite rikkumise eest karistada ning jalgpalliliidu (EJL) litsentsikomisjon andis klubile aega puuduste likvideerimiseks 17. jaanuarini. Tähtajaks oli JK Järvel endiselt olulisi puudusi, mistõttu määras distsiplinaarkomisjon neile uueks hooajaks kolm miinuspunkti.  

„Miinuspunkte ei soovi keegi määrata, see on erakordne ja näitab, et rikkumine toimus pikema perioodi jooksul ja seda ei kõrvaldatud hoolimata ajapikendusest ja täiendavatest tähtaegadest. Litsentsikorras on paika pannud selged reeglid, kuidas käib elukutseliste jalgpallurite tasustamine ning seda peavad kõik järgima, tegemist on muuhulgas olulise punktiga, et tagada aus konkurents,“ selgitas EJLi litsentsikomisjoni esimees Janno Kaljuvee pressiteate vahendusel.  

Väiksemate puuduste tõttu määras EJLi distsiplinaarkomisjon 100 euro suuruse trahvi Tallinna JK Legionile (Premium liiga) ja Pärnu JK-le (esiliiga) ning hoiatuse JK Tabasalule (esiliiga B).  

„Kui need paar sanktsiooni välja arvata, siis tuleb klubisid tunnustada. Aastate jooksul on suhtumine litsentsiprotsessi ja reaalsed tegevused tõusnud hoopis kõrgemale tasemele, nii ka tänavu. Kogu protsessi eesmärk on tagada klubide ja liigade jätkusuutlik areng, milles klubid ja alaliit tegutsevad heade partneritena,“ märkis Kaljuvee.

Samal teemal

23. november 2019, 15:51
PAHANDUS! Eesti meistriliigasse tõusnud jalgpalliklubi nihverdas töötasude maksmisega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee