WRC

Rootsi avariis kätt vigastanud Roland Poom rajale ei naase: teeme järeldused ja liigume edasi 

Toimetas Eigo Kaljurand, 15. veebruar 2020 09:29
Roland Poom Rootsi rallil.Foto: Timo Anis
Rootsi ralli teisel kiiruskatsel välja sõitnud ekipaaž Roland Poom ja Ken Järveoja nädalavahetusel rajale tagasi ei lähe. Arstid tuvastasid Poomil ühe sõrmenuki vigastuse, mis vajab taastumiseks ravi ja aega.

R5 autoga MM-debüüdi teinud Roland Poomile ja Ken Järveojale sai saatuslikuks teise katse kruusane sekstsioon. Ühe kiire lõigu lõpetanud vasakkurvis sõideti teelt välja ning sellega oli eestlaste võistluspäev lõppenud.

Samal teemal

Kuna väljasõit toimus suure kiiruse pealt, siis sai lisaks autole kannatada ka Rolandi vasak käsi. Hilisemas arstlikus ülevaatuses tuvastasid arstid Poomi ühe sõrme nuki vigastuse, mis vajab taastumiseks ravi ja aega.

Kahjuks tähendavad reedese teise katse sündmused ja Rolandi tervise probleem seda, et tänavusel Rootsi MM-rallil Fordiga enam starti ei tulda.

Roland Poom: „Kahjuks rallil palju sõita ei saanud. Väljasõidud ei tule alati sõiduvea pärast, kuid teeme järeldused ja unustame, mis juhtus ning liigume edasi. Olud olid keerulised, kruusa peal oli uskumatult hea pidamine, mida ei osanud oodata ja väsinud rehviga jää peal jälle väga libe. Kahju, et ei saanud seekord rohkem sõita ja kogemust koguda, kuid kõik ei peagi lihtsalt tulema. Tegutseme edasi.“

Samal teemal

14.01.2020
ÕL ROOTSIS | 120 km/h teelt välja sõitnud Eesti rallimees läheb traumapunkti
14.01.2020
FOTO | Eesti noore rallisõitja MM-etapp lõppes kraavis