Tommim Mäkinen võis Rootsi ralli järel särada.Foto: OLI SCARFF
Toimetas Kaspar Koort 16. veebruar 2020 20:39
Ülikeerulistes oludes kulgenud Rootsi MM-ralli pakkus suurt rahulolu Toyotale, kui esikoha hõivas Elfyn Evans ja kolmandale kohale kerkis kõigest 19aastane Kalle Rovanperä. Meeskondlikus arvestuses on Toyota MM-sarja liider 73 punktiga, Ott Tänaku tiim Hyundai jääb neist maha 10 silmaga.

Mõistagi pakkus Rootsi ralli Toyota tiimipealikule Tommi Mäkinenile suurt rõõmu ning ta tõdes, et kokkuvõttes saavutati isegi rohkem, kui enne rallit oodati.

"Oli imeline nädalavahetus, oleme kõik väga uhked ja naeratame," rääkis Mäkinen pressikonverentsil. "Elfynil on potentsiaali võita tiitel ning Kalle tuleb kohe tema järel. Toetame neid täielikult, et nad saaks jätkata samas vaimus. Meil on ideid, kuidas nad veel paremaks võiks saada."

Ta tunnistas, et kui Evansi suurepärane autoga kohanemine ja hea kiirus oli üllatuseks juba Monte Carlos, siis Rootsis oli see veel suurem üllatus, kuid kindlasti annab see Walesi rallimehele vaid enesekindlust juurde.

Mis puudutab aga Kalle Rovanperä hiilgavat esitust viimasel, 21 kilomeetri pikkusel punktikatsel, siis Mäkineni sõnul oli selle taga asjaolu, et enne katset muudeti pisut auto seadistust ja see andis noormehele vajaliku kindluse.

"See oli kõigi aegade ägedaim punktikatse. Võin öelda, et see oli väga raske katse, isegi tema isa Harri Rovanperä jaoks oleks olnud," muigas Mäkinen. 

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

mida 17. veebruar 2020 17:59
rohkemat oleks võinud sealt veel oodata. Ott rikkus ainult teie kolmikvõidu ära. Ma küll ei usu, et Mäkinen arvas, et Ott kohe Hyundaiga ka võidab. Sihuke hea jobu jutt temalt.
G 17. veebruar 2020 13:34
Täiesti rumal loba sellise tasemega kunagise sõitja poolt! Kõige targemalt sõidab praegu Ogier, Rovanperä on vaid tänu autole pildis, Neuvill lihtsalt ei sõitnud seekord ja Tänak samuti tutvub veel tehnikaga sõjaolukorras.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS