Anett Kontaveit.Foto: Robin Roots
18. veebruar 2020, 19:44

SUPER! Kontaveit jõudis kindla võiduga Dubais teise ringi

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 24.) kohtus Dubais peetava kõrgetasemelise WTA tenniseturniiri avaringis rumeenlanna Sorana Cirsteaga, kes hoiab WTA tabelis 70. positsiooni. Kontaveit võitis kohtumise 6 : 1; 6 : 3.

Cistea jõudis avaringi tänu tugevale kvalifikatsioonile, kus alistas sakslanna Julia Görgesi (WTA 36.) ja seejärel hispaanlanna Carla Suarez Navarro (WTA 59.).

Esimeses setis Kontaveit 29aastasele rumeenlannale sõnaõigust ei jätnud. Eestlanna murdis esimesed kaks vastase servigeimi ja sai sisse kiire 4 : 0 edu. Kuigi Cirstea suutis siis oma esimese punkti teenida, kulus 24aastasel Kontaveidil vaid 27 minutit 6 : 1 setivõiduks.

Teises setis suutsid mõlemad seisuni 2 : 2 oma pallingut hoida. Seni suurepäraselt servinud Kontaveit suutis esmakordselt ebakindlust näidata, mille Cirstea murranguga ära karistas. Koheselt kutsus eestlanna platsile treeneri Nigel Searsi.

"Ole distsiplineeritud ja ole keskendunud,” julgustamine mõjus Kontaveidile hästi. Eestlanna võttis järgmised 3 geimi ja võitis seti 6 : 3. Kogu matši kestvuseks kujunes tund ja kaheksa minutit.

Matši statistika. Foto: Ekraanitõmmis

Kontaveidile oli see karjääri teine võit Cistea üle. 2016. aastal sai eestlanna rumeenlannast Poitiers’is jagu numbritega 6 : 4, 6 : 4.

Teises ringis tuleb Kontaveidile vastu Anastasia Pavljušenkova, kes suutis välja lükata Dubai turniiri tiitlikaitsja Belinda Bencici. 28aastane venelanna hoiab WTA tabelis 33. kohta.