Piiritu rõõm: Remo Freuler (keskel) Hans Hateboeriga (paremal) väravat tähistamasFoto: AFP/Scanpix
Meistrite liiga
19. veebruar 2020, 23:54

Meistrite liiga: muinasjutuline Atalanta purustas Valencia, Mourinho ja Tottenham kaotasid kodus

Klubi ajaloos esmakordselt jalgpalli Meistrite liigasse jõudnud ja seda ääretult kahvatult alustanud Itaalia Serie A klubi Atalanta sai täna veenva võidu Valencia üle ja liigub veerandfinaali kursil.

C-alagrupis kolme vooru järel kolme kaotust ja väravate vahet 2:11 omanud Atalanta sai klubi ajaloo esimese Meistrite liiga punkti kirja 6.novembril, kui kodus viigistati 1:1 Manchester Cityga. Sellest ajast peale on itaallaste vorm ainult ülesmäge liikunud. Alagrupp lõpetati kahe võiduga ja pääseti veerandfinaali, kus vastaseks sattus soodsaim võimalik loos.

Täna võeti kingitus vastu ja tehti seda suurima hea meelega. Esimesel poolajal skoorisid Hans Hateboer ja Josip Ilicic ning puhkepausile mindi vastu kaheväravalises eduseisus. Teise poolaja alguses lõi Remo Freuler seisuks 3:0 ning 63. minutil juhtis Atalanta Hateboeri õhtu teisest tabamusest juba nelja väravaga. Valencia skooris kolm minutit hiljem tehes tabloole seisuks 4:1, mis jätab neile kodus väikse lootuskiire.

Tänases teises kohtumises kaotas Jose Mourinho juhendatav ja vigastusest räsitud Tottenham Hotspur 0:1 Leipzigi RasenBallsportile. Kohtumise ainsa värava lõi Timo Werner 58.minutil penaltist.