Kristian Kullamäe kostitas Põhja-Makedooniat 31 punktiga.Foto: Martin Ahven
20. veebruar 2020, 23:00

VÕIMAS! Kullamäe juunior vedas Eesti Toijala debüütmängus üliolulise võiduni (5)

Eesti korvpallikoondis pidas täna õhtul esimese mängu 2021. aasta EM-valiksarjas, kui Skopjes 6500 pealtvaatajat mahutavas Boris Trajkovski nimelises spordihallis mindi vastamisi Põhja-Makedooniaga. Esimese poolaja järel 22 punktiga juhtinud Eesti koondis kirjutas tabelisse lõpuks 81:72 võidu.

Avaveerandi 20:18 võitnud Eesti tegi vahe sisse teisel veerandil, mis võideti lausa 25:5. Teisel poolajal vähendasid väljakuperemehed küll jõudsalt vahet, kuid kümnest punktist palju lähemale meie mehed neid siiski ei lubanud.

Eesti resultaiivseimana viskas Kristian Kullamäe 31 punkti (kolmesed 9/5, kahesed 8/7), Siim-Sander Vene lisas 16 silma. Kregor Hermet viskas 8, kolmandal veerandil vajalikel hetkedel mängu enda peale võtnud Kristjan Kitsing 7 ning Rauno Nurger ja Henri Drell mõlemad 6 punkti. Makedoonlaste parim oli 26 punkti visanud Vojdan Stojanovski.

Eesti visked täna väljakult 61/30 (kolmesed 26/10, kahesed 35/20), vabavisked 14/11. Lauvõitlus jäi viiki 34:34, pallikaotusi kogunes makedoonlastele 13, meile 12.

EM-valiksari jätkub pühapäeval, kui Eesti võõrustab algusega kell 19 Itaalia koondist, kes täna sai kodusaalis 83:64 jagu Venemaast.

23:00

Mäng on lõppenud, tegime küll teisel poolajal oma elu keeruliseks, kuid võit tulemusega 81:72 on tabelis. Kristian Kullamäelt 31 punkti.

22:59

Kullamäe! 81:72

22:57

40,5 sekundit (normaalaja) lõpuni.

22:57

Veel üks kolmene vastastelt. Juhime 79:72 ja Toijala time-out.

22:56

Minut minna, Makedoonialt kolmene ja vahe kümme. 79:69

22:54

Kullamäelt kahene, 29 silma talt ja Gert Kullamäe: "Noormees on hulluks läinud!" 79:66

22:53

Kristian Kullamäel koos 27 silma ja isa Gert Kullamäe ütleb TV6 otse-eetris, et silm läheb märjaks.

22:52

Kullamäelt jälle kolmene! 77:64

22:48

Makedoonia saab vahe kümnest väiksemaks, kuid õnneks Kullamäe kohe vastab. 72:62.

22:46

Kullamäelt kahene, 70:58 ja makedoonlaste time-out.

22:44

Kuid jälle Makedoonialt 2+1. 68:58.

22:43

Venelt kolmene kõige õigemal hetkel! 68:55.

22:43

Makedoonialt kaks pluss üks ja vahe pluss kümme meile. 65:55.

22:41

Kullamäe ja Hermet kombineerivad ilusa kahese, aga makedoonlastelt kohe kolmena vastu. 65:52.