Talvised meistrivõistlused kergejõustikus.Foto: Rauno Vahtre
Kergejõustik
22. veebruar 2020, 17:31

Meeste teivashüppe võitis isikliku rekordi 5.30 püstitanud Hans-Christian Hausenberg

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Talinnas Lasnamäe spordihallis Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlused. Avapäeval hoolitsesid kõige paremate tulemuste eest Õilme Võro, Hans-Christian Hausenberg ja Jander Heil. Võro võitis 60 m jooksu isikliku rekordiga 7,34, Hausenberg teivashüppe oma tippmargi 5.30 ja Heil kuulitõuke samuti isikliku rekordi 19.17ga.

Naiste 60 meetris võitis esimese eeljooksu Marit Kutman, kes läbis distantsi ajaga 7,78.

Teise 60 meetri eeljooksu võitis Karoli Käärt ajaga 7,58 ja kolmanda eeljooksu Õilme Võro isikliku rekordi ja Eesti kõigi aegade kolmanda tulemusega 7,38. Eesti rekord 7,29 kuulub Ksenija Baltale.

24aastane Võro läbis distantsi lõpuosa väga kergelt. Ilmselgelt on seal kümnendiku jagu varu. Tema treener Tiina Torop ütles, et õpilase treeningunäitajad on väga head.

Meeste 60 meetri eeljooksus olid kolm paremat Henri Sai 6,85, Hans-Christian Hausenberg 6,86 ja Ken-Mark Minkovski 6,88ga. Medalite jagamine tõotab kujuneda väga tuliseks.

Esimesed medalivõitjad on selgunud. Naiste kuulitõukes sai kulla Kätlin Piirimäe 14.47, hõbeda Monica Vainola 14.13 ja pronksi Valeria Radajeva 13.57ga.

Naiste 1500 m jooksus triumfeeris Kelly Nevolihhin, kes läbis võistlusmaa ajaga 4.52,39. Teiseks tuli Katrin Zaitseva ja kolmandaks Katrina Stepanova, nende tulemused olid vastavalt 4.53,37 ja 4.54,12.

Naiste kolmikhüppes on samuti medalid jagatud: 1. Merilyn Uudmäe 12.80, 2. Johanna Soover 12.40, 3. Annabel Luuk 12.23.

Meeste 1500 m jooksu medalikolmik: 1. Mark Abner 3.58,92, 2. Olavi Allase 4.00,05, 3. Karl-Sander Kljuzin 4.00,78.

Naiste 400 m jooksu võitis Marielle Kleemeier, kes läbis distantsi ajaga 55,59. Hõbemedali sai Liis Roose 56,36 ja pronksi Kristel Luik 59,27ga.

Meeste kolmikhüppes sai esikoha Jaak Joonas Uudmäe, kelle tulemus oli 15.18. Hõbemedali napsas Viktor Morozov 14.52 ja pronksi Igor Andrejev 14.19ga.

Naiste kõrgushüppes triumfeeris Lilian Turban, kes ületas isikliku rekordi 1.82. Hõbeda sai Grete Udras 1.79 ja pronksi Annika Teska 1.73ga.

Meeste 400 m jooksus oli äge kullalahing. Vanameister Marek Niit vormistas võidu teravama lõpuga, edestades teiseks jäänud Lukas Lesselit nelja sajandikuga. Nende ajad olid vastavalt 48,49 ja 48,53. Pronksi teenis Rivar Tipp, kelle aeg oli 49,38.

Meeste teivashüppes võidutses Hans-Christian Hausenberg isikliku rekordiga 5.30. Teiseks jäi suursoosik Eerik Haamer, kes ületas 5.15. Pronks kuulub 5.05 ületanud Risto Lillemetsale.

Meeste kuulitõuke võitis Jander Heil isikliku rekordiga 19.17ga. Hõbemedali sai Karl Koha 17.00 ja pronksi Raido Kalbach 16.42ga.

Naiste 60 m jooksu finaalis triumfeeris Õilme Võro isikliku rekordiga 7,34. Teiseks tuli Karoli Käärt 7,63 ja kolmandaks Marit Kutman 7,73ga.

Meeste 60 m jooksu võitis Henri Sai isikliku rekordiga 6,79. Hõbeda võitis Ken-Mark Minkovski 6,84 ja pronksi Hans-Christian Hausenberg 6,85ga.

Enne võistlust

Esimene võistluspäev algab juba kell 15.15. Suure tõenäosusega pakuvad avapäeval kõige vingemad etendused nais- ja meessprinterid. Naistest on tänavu väga head minekut näidanud Õilme Võro, kes on kahel etteastel läbinud 60 meetrit ajaga 7,40. Hästi on jooksnud ka Eesti eksrekordiomaniku Katrin Käärti tütar Karoli.

Meeste 60 m jooksust jääb kõrvale eelmisel laupäeval Eesti rekordi 6,68 püstitanud Karl Erik Nazarov, kes osaleb tõkkesprindis ja 4 x 400 m teatejooksus. Suure tõenäosusega jagavad medalid Henri Sai, Hans-Christian Hausenberg ja Ken-Mark Minkovski.

Kui kiigata teise võistluspäeva poole, siis suurim ootus on seotud naiste kaugushüppega. Mida suudab tänavu esimest korda võistlev Ksenija Balta ja kas Martin Kutmani memoriaalil isikliku rekordi püstitanud Aet Laurik parandab oma tippmarki veelgi?