Mohamed Salah (vasakul).Foto: PA/Scanpix
24. veebruar 2020, 23:53

Liverpool tuli raskest seisust välja ja kordas võimsat rekordit

Inglismaa meistriliiga liider Liverpool jäi koduväljakul väljalangemistsoonis oleva West Ham Unitedi vastu teisel poolajal 1:2 kaotusseisu, kuid suutis keerulisest olukorrast välja rabeleda ning lõpuks vastane tulemusega 3:2 alistada.

Valitsev Meistrite Liiga tšempion asus kohtumist Georginio Wijnaldumi tabamusest üheksandal minutil juhtima, kuid 174 sekundit hiljem viigistas Issa Diop mänguseisu. 54. minutil viis West Hami ette Pablo Fornals, viigi seadis jalule Mohamed Salah.

Taas kord osutus Liverpooli päästjaks Sadio Mane, kes sai söödu Trent Alexander-Arnoldilt ja lükkas palli tühja väravasse. Seejärel lõi kodumeeskond ühet tabamuse veel, kuid videoabikohtunik ehk VAR tuvastas, et Mane oli suluseisus.

Tegu oli Jürgen Klopi hoolealuste 18. järjestikuse võiduga, millega korrati liiga rekordit. Sama palju võite suutis järjest noppida Manchester City 2017. aastal. Viimati 30 aastat tagasi Inglismaa meistritiitli võitnud klubi vajab nüüd viimasest 11 mängust nelja võitu.