Jari-Matti Latvala Rootsi rallil.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Eigo Kaljurand 25. veebruar 2020 11:15
Jari-Matti Latvala naasmine MM-sarja sai kiire lõpu, kui soomlase masin ütles Rootsis esimesel võistluspäeval üles. Mees on Toyota tiimile väga tänulik, et saab tasuta uue võimaluse.

Latvala jättis Rootsis võistluse pooleli esimesel päeval, kui mehe Toyota Yarise tehniliste probleemide tõttu ei suutnud konkurentsivõimelist kiirust näidata. Meeskond tunnistas oma süüd ja annab sadu tuhandeid eurosid Rootsi rallil osalemiseks kulutanud soomlasele uue võimaluse Sardiinias.

"Üksikasjad pole veel kokku lepitud. Mingid logistilised kulud pean katma oma taskust, kuid auto saan tasuta," kinnitas Latvala soomlaste portaalile rallit.fi.

Kuna Rootsi ralli sõideti lühendatud versioonis ja rajal käidi vaid üheksal kiiruskatsel, siis Latvala nägi halvas olukorras ka palju head. "Lühikese ralli asemel saan kirja ühe täispikka võistluse. Suured tänud Tommi Mäkinenile ja suurele Jaapani bossile," saatis soomlane tervitusi. "See oli nende poolt aus lüke, sest oleksin igaljuhul saanud kirja vaid pooliku ralli."

"See on suurepärane, et saan Sardiinias sõita. Kahju, et sinnani on veel nii kaua aega," sõnas soomlane, kes tõdes, et enne juunis toimuvat Itaalia MM-rallit tal rohkem starte plaanis pole. "Kuni järgmise MM-rallini mul võistlusi pole ja sellest on kahju, sest ei saa oma oskusi kellelgi näidata."

"Ajaliselt oli Sardiinia ainus võimalus, sest mitmed etapid toimuvad Euroopast kaugel. Portugal jäi logilistilselt keeruliseks," tõdes 34aastane Latvala. "Lisaks toimub Sardiinia enne Soome rallit, mis on samuti oluline."