Tennis

VALUS! Vigastusega võidelnud Kontaveit kaotas napilt maailma 13. reketile 

Toimetas Eigo Kaljurand, 25. veebruar 2020 15:28
Anett Kontaveit.Foto: AFP/Scanpix
Maailma 22. reket Anett Kontaveit kaotas Doha turniiri teises ringis valgevenelanna Arina Sabalenkale 5 : 7, 6 : 2, 5 : 7.

Avaringis lätlanna Anastasija Sevastova alistanud Anett Kontaveit murdis kiiresti WTA tabelis 13. positsiooni hoidva Sabalenka pallingugeimi ja läks avasetis 2 : 0 ette, kuid kohe kaotas ta oma pallingu vastu. Kontaveit palus seejärel platsile füsioterapeudi, kes tõmbas 24aastase eestlanna hüppeliigese sidemetesse.

Tugevas tuules toimunud matši teist setti alustas valugrimassides Kontaveit rohkete vigade ja oma pallingu kaotamisega, kuid koheselt suutis ta murdega vastata. Ühtäkki sai eestlanna oma mängu käima. Kontaveit hakkas rohkem suruma Sabalenka eeskätt, mistap valgevenelanna muutus ebakindlaks. Ühe geimi teise järel võitnud eestlanna võitis teise seti 33 minuti järel 6 : 2.

Kontaveit, kes teises setis sõnas treenerile, et tal on valus käia, ja Sabalenka suutsid omi pallinguid hoida seisuni 3 : 3. Seejärel oli mõlemal naisel suuri probleem oma servikordade hoidmisega.

Eestlanna ja valgevenelanna tegid mitmeid topeltvigu, eksisid lihtsatel löökidel ja viis geimi järjest ei suutnud kumbki tennisist oma servi hoida. 6 : 5 eduseisus pallima läinud Sabalenka sai sisse 40 : 0 edu ja teenis kolm matšpalli. Esimesed kaks matšpalli suutis eestlanna ära hoida, kuid Sabalenka lõpetas 2 tundi ja 15 minutit kestnud mängu ässaga.

Kontaveidi ja Sabalenka matši statistika. Foto: Ekraanitõmmis

Kontaveit ja Sabalenka olid varem kohtunud korra, kui 2018. aasta Wuhani turniiri finaalis võitis valgevenelanna 6 : 3, 6 : 3.

Samal teemal

24.01.2020
Täna Doha turniiri alustav Kontaveit kerkis WTA edetabelis kahe koha võrra