Talisport

TALI, KUS OLED? Järjekordne suusapidu jääb ära 

Toimetas Kaarel Täll, 26. veebruar 2020, 00:06
Rattur suusarajal.Foto: Janne Epner
Algselt veebruari alguses toimuma pidanud Tamsalu-Neeruti maraton lükati lumepuuduse tõttu 1. märtsile, lootuses, et lumikate tuleb maha ning saame näha korralikku talveilma, kuid kahjuks on ilmad olnud sel talvel pigem vihmased ja soojad ning maratoni korraldamiseks mittesobivad.

Maratoni peakorraldaja Vahur Leemetsa sõnul tuleb raske südamega vastu võtta otsus, et 22. Tamsalu-Neeruti maraton tuleb sel aastal ära jätta.

Samal teemal

„Kui jaanuari lõpus oli veel lootust, et küll lumi veebruarikuu jooksul ikka maha tuleb ja ega tali taeva jää, siis nüüdseks on selge, et ilma talvisemaks muutumist loota pole ning õhutemperatuur püsib valdavalt plusspoolel. Kuigi lähipäevad lubavad lumesadu, siis rajapõhjad on olukorras, kus esimene lumekate rada piisavalt ei kata ning maratoni pidada ei ole võimalik. Loodame, et selle nädala lumesadu ja pikema prognoosi lubatud järgmise nädala lumelisa võimaldab vähemalt Haanja Maratoni toimumist,“ ütles Leemets ja lisas, et kes liigutada soovivad, siis Viru-Nigulas toimuvad Valdade Talimängud, kus erinevatel aladel saab ennast ikka proovile panna.

Estoloppeti suusasarja kuuest maratonist on sel aastal kahjuks ära jäänud kolm maratoni ning kalendri põhjal on järgmine maraton plaanis 7. märtsil, kui toimuma peaks 45. Haanja maraton.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee