Kalev/Cramo alistas Rakvere TarvaFoto: Robin Roots
26. veebruar 2020, 23:02

BC Kalev/Cramo alistas Eesti-Läti korvpalliliigas koduväljakul Rakvere Tarva 104:77 (23:33, 19:13, 26:15, 36:16).

Rakvere alustas kahe tabava kaugviskega ning 11:2 spurdi toel juhiti 19:11. Kalevlased olid selgelt kaitses ja eelkõige vastaste kolmepunktivisetega hädas ning avaveerand kaotatigi nii 23:33. Devin Lee Harrise pealtpaneku järgselt oli külaliste eduseis juba 14punktiline, kuid Kalev/Cramo poolelt tabas Sander Raieste kaks kaugviset ning sama tegi Sten-Timmu Sokk. Poolaja lõpus tõid Michael Finke ja Tanel Kurbas veelgi kahe peale neli silma, millega oli puhkepausile minnes kodumeeskonna kaotusseis 42:46.

Kolmanda veerandaja alguses viigistas Martin Paasoja seisu 49:49 peale ja Aigars Škele viis omad üle pika aja ka ette. Egert Halleri eestvedamisel läks Rakvere siiski omakorda 58:51 juhtima ning Kalev/Cramol oli tükk tegu, et taas viigini jõuda. Veerandaja lõpus siiski Sacha Killeya-Jones seda tegi ning Martin Dorbeku ja Kyle Vinalesi korvidest mindi viimasele neljandikule vastu seisult 68:61. Rakvere suutis veel umbes kuus minutit mängus püsida ja kaotusseisu kümne punkti piirimail hoida. Seejärel tabas Sokk kaks kaugviset ja Paasoja ühe ning Killeya-Jonesi ja Raieste korvide järgselt võeti lõpuks 27punktiline võit.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 46% - 43% peale. Kaugviskeid tabas kodumeeskond 20/40, Rakvere 15/35. Lauavõitlus kuulus Kalev/Cramole 45:28 (ründelaud 17:7) ja korvisööte anti rohkem 24:13. Pallikaotuseid tegi Rakvere rohkem 14:12.

Kyle Vinales viskas Kalev/Cramo parimana 20 punkti, andis 9 korvisöötu ja võttis 4 lauapalli. Sten-Timmu Sokk järgnes 18, Sander Raieste 16 ja Tanel Kurbas 14 punktiga. 10 silma sai kirja Martin Dorbek. Kohtumises ei teinud kaasa hiljuti Eesti koondist esindanud Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing.

Rakvere resultatiivseim oli Devin Lee Harris 22 punkti, 8 lauapalli ja 7 korvisööduga. Egert Haller kogus 20 ja Kristo Saage 15 punkti.