VIDEOD | Vastase absurdne käsi aitas Manchester Unitedi Euroopa liiga 16 parema sekka, Arsenal kaotas dramaatiliselt lisaajal

Toimetas Eigo Kaljurand, 28. veebruar 2020 09:59
Pierre-Emerick Aubameyang pettumus peale Arsenali väljakukkumist.Foto: PA/Scanpix
Neljapäeva õhtul selgusid jalgpalli Euroopa liigas 16 parima sekka jõudnud klubid. Dramaatilise mänguõhtu suurimateks jututeemadeks kujunesid Club Brugge kaitsja Simon Deli jabur käega mäng ja Arsenali väljakukkumine.

Aasta ühe kummalisema punase kaardi teenis Brugge kaitsja Simon Deli, kui mees kõigile ootamatult otsustas karistusalas palli käega tõrjuda. Otsus oli seda jaburam, et see sündis mängu esimesel poolajal ja väravavaht jõudnuks ka ise pallini.

Suurem osa mängust ülekaalu nautida saanud Manchester United võitis kohtumise 5 : 0 ja pääses seeläbi järgmisesse ringi. Nii hästi ei läinud teisel Inglismaa klubil.

Londoni Arsenali ja Kreeka klubi Olympiakose mäng läks lisaajale, kus briti klubi läks kokkuvõttes 2 : 1 juhtima. Vaid minut enne matši lõppu suutis Olympiakos lüüa värava ja nii olid edaspääsus kinni nemad.

Lisaminutitel kukkus suurepärane võimalus Arsenali ründaja Pierre-Emerick Aubameyangi sülle, kuid Gaboni ründaja ei suutnud palli paari meetri pealt võrku toksata ja Londoni suurklubi vaatab edasisi mänge kodust.

Mänguõhtu üheks suurimaks üllatuseks võib lugeda ka Amsterdami Ajaxi väljalangemist. Hollandlased jäid kahe mängu kokkuvõttes 2 : 3 alla Getafele.